שליחי הציונות הדתית בדרך לתפוצות

בירושלים התכנסו למעלה מ-300 שליחות ושליחים, בני הציונות הדתית, היוצאים במהלך השבועות הקרובים למשימת השליחות בתפוצות.

ערוץ 7 , י"ד באב תשע"ז

בדרך לשליחות
בדרך לשליחות
צילום: טל פרידמן

בירושלים התכנסו ביום חמישי האחרון למעלה מ-300 שליחות ושליחים, בני הציונות הדתית, היוצאים במהלך השבועות הקרובים למשימת השליחות בקהילות ישראל בתפוצות.

הכנס הוא יוזמה משותפת של המערך לשירותים רוחניים בתפוצות בהסתדרות הציונית העולמית ושל מרכז השליחות של הציונות הדתית הפועל בחסות תנועת המזרחי העולמית, במטרה להעלות על נס את החשיבות של חיזוק הזהות היהודית- ציונית בגולה – הדרך היחידה להפחתת נגע ההתבוללות האוכל באחינו בכל פה.

בכנס, השתתפו בנות השרות מ"בת עמי", שליחות ושליחים מתנועת בנ"ע העולמית, מהכוללים הציוניים "תורה מציון", מתכנית "שלהבת" של המזרחי העולמי ומתוכנית "מנהיגות תורנית" המשותפת עם כולל ארץ חמדה, מארגון "לביא" עולמי העובד עם סטודנטים יהודיים בקמפוסים, שליחי תוכנית ההכשרה של מכון שטראוס- עמיאל, שליחי הסוכנות היהודית ומורים היוצאים לבתי הספר השונים בחו"ל.

בכנס נשאו דברים יו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בנ"ע הרב חיים דרוקמן, הגברת מרים פרץ, בת גלים שער, גאל גרינוולד יו"ר החטיבה להתיישבות בסוכנות היהודית, הרב יחיאל וסרמן מההסתדרות הציונית העולמית והרב דורון פרץ- מנכ"ל המזרחי העולמי.

לקרת סיום צפו המשתתפים במופע סאטירי משובח של האומנים נועם יעקבסון וגדי ויסברט העוסק בתחושות של ישראלים היוצאים לחו"ל בתקופה סוערת זו של BDS והאשמות באפרטהייד.