עובדי המדינה החרדים רוצים טלפון כשר

יחידת הרכש הממשלתית מאפשרת לעובדי המדינה החרדים להחליף את הניידים שברשותם למכשירים כשרים אולם הגבילה אותם למספר מצומצם של דגמים

מיכל לוי , י"ד באב תשע"ז

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

יחידת הרכש הממשלתית הודיעה לעובדי המדינה החרדים שניתן להחליף את המכשירים הניידים שברשותם למכשירים כשרים, מבוקרים או מפוקחים, בהתאם לרצונם.

מדובר במכשירי סמארטפון המפוקחים על ידי בד"צ בני ברק. יחידת הרכש הממשלתית העמידה לרשות העובדים שלל דגמים מחברות שונות הפועלות בהתאם לפיקוח של הבד"צ.

בקטגורית מכשיר ''כשר לחצנים'' מאפשרת יחידת הרכש הממשלתית להשתמש רק במכשיר אחד בעלות של 18 שקל ובהתחייבות ל-18 חודשים.

עובדים רבים פנו ליחידת הרכש הממשלתית בבקשה לברר מדוע מאפשרים להם רק רכישת מכשיר מדגם מסוים כאשר שוק המכשירים הכשרים מאפשר מגוון רחב של טלפונים ניידים בקטגורית 'לחצנים'.

פנייתם של עובדי המדינה הגיעה לח"כ יעקב מרגי, יו"ר ועדת החינוך התרבות והספורט, שפנה למנהל יחידת הרכש הממשלתי ניסים בן צרפתי בבקשה לשקול העמדת מגוון גדול יותר שעלותם זולה ביחס למכשירים החכמים.

"ראשית, אפתח בשבח על עצם העמדת האפשרות לשימוש במכשירים כשרים, מפוקחים ומוגנים לתועלת עובדי המדינה המבקשים להשתמש במכשיר התואם את אורחות חייהם בהתאם לצרכים השונים לכל אחד. על כך ברכתי ביוזמה להרחבת האפשרויות והעמדת כלי עבודה ראויים לכל אחד כפי השקפת עולמו", כתב מרגי לצרפתי.

"מעיון במפרט הטלפונים הכשרים, עולה כי קיימת רק אפשרות אחת לרכישת מכשיר מסוים של חברה לא כ"כ מוכרת ואין דגמים נוספים. למיטב ידיעתי, דווקא בקטגוריה זו קיימות אפשרויות רבות ומגוונות כאשר רוב הציבור שומרי התורה משתמשים במסלולים אלו ובשל כך קיימים מכשירים רבים של חברות שונות ובדגמים שונים.

"אני סבור כי יש לשקול אפשרות של העמדת מגוון גדול יותר של מכשירים (שעלותם זולה ביחס לשאר מכשירים חכמים וכיוצ"ב), לתועלת העובדים אשר יבקשו לרכוש / לקבל מכשיר כשר אשר יתכן וקיימות בו תכונות נוספות".