'הר הזיתים מתעורר לחיים'

הביטחון השורר בהר הזיתים מביא לעליה דרמטית במספר המבקרים. כמו כן גדל הביקוש לרכישת חלקות קבר בסמוך למקום המקדש

חיים לב , י"ד באב תשע"ז

עם ישראל חוזר. הרב הלל הורוביץ
עם ישראל חוזר. הרב הלל הורוביץ
צילום: אלירן אהרון

מחזירים את הביטחון להר הזיתים: אלפי אנשים השתתפו בסוף השבוע שעבר באירוע לכל המשפחה שנערך מעל פסגת הר הזיתים בסמוך למלון שבע הקשתות תחת הכותרת 'הר הזיתים מתעורר לחיים'.

במהלך האירוע נערכו מגוון פעילויות לכל המשפחה. המופע המרכזי התקיים בהשתתפות הזמר חנן בן ארי, ו"מועצת השירה היהודית" שכלל שירי נוסטלגיה יהודית לנשמה בהנחיית הזמר ישי לפידות. בנוסף, נערכו הופעות של השחקן לילדים טוביה- בהופעה נודדת, וצמד ילד- צמד הילדים של ישראל.

האירוע החל בשעות הצהריים המוקדמות כשבהמשך היום משפחות רבות נטלו חלק בסיורים בהר הזיתים עם מיטב המדריכים של 'עיר דוד', ופקדו את ציוני מנהיגי עם ישראל. בסיום האירוע, קיבל כל משתתף שי אישי.

הפעילות הברוכה הינה נדבך נוסף, בעשייה של הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים בהנהלת הרב הלל הורוביץ, הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים בראשות יושבי הראש האחים אברהם ומנחם לובינסקי ומשרד התרבות בראשות השרה מירי רגב.

מנהל מועצת בתי העלמין הרב הלל הורוביץ והוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים בראשות האחים אברהם ומנחם לובינסקי ביקשו לנצל את הבמה החשובה להודות על מימון ותקצוב האירוע למשרד התרבות בראשות השרה מירי רגב ולמנכ"ל יוסי שרעבי על פועלם להפיכתו של אירוע זה למסורת של שנים.

כמו כן, למשרד לענייני ירושלים בראשות זאב אלקין ולמנכ"ל רן ישי, לשר הדתות דוד אזולאי ולמנכ"ל עודד פלוס, הפועלים רבות לסייע להגברת הריבונות היהודית בהר הזיתים, דבר שהוכיח את עצמו בשנתיים האחרונות והעלה משמעותית את תחושת הביטחון, וגרם להגדלת מספר המבקרים במאות אחוזים.

לאחרונה נרשמה עלייה דרמטית של המבקרים בהר הזיתים ואף גדל הביקוש לרכישת חלקות קבר בסמוך למקום המקדש. כמו כן בשנה וחצי אחרונות לא נופצה אף מצבה בהר הזיתים.