"עישון סיגר לא הופך אדם למושחת"

ח"כ מוטי יוגב מקווה שראש הממשלה יעבור את החקירות נגדו. "יש כאן עליהום פוליטי. מנסים להפיל את נתניהו כבר 20 שנה".

בני טוקר , ט"ו באב תשע"ז

"עישון סיגר לא הופך אדם למושחת"-ערוץ 7
ח"כ מוטי יוגב
צילום: דוברות ח"כ מוטי יוגב

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) סבור כי על ראש הממשלה נתניהו להמשיך את כהונתו למרות החקירות שנקשרו בשמו.

בראיון לערוץ 7 אמר יוגב, "בסך הכל זו ממשלה לאומית שפועלת בכיוון הנכון. ראש הממשלה הוא אדם מוכשר מאוד שמוסר את כל חייו הבוגרים למען העם ומדינת ישראל ואני משוכנע שהוא אינו מושחת. גם אני צפיתי בו מעשן סיגר. הוא נושא על כתפיו מתח ואחריות עשרות שנים ולעיתים אדם צריך את אותו הרגע של סיגר. זה לא עושה אדם למושחת ואני מקווה שנזכה להנהגתו ככל שרק יוכל".

הוא מוסיף כי לדעתו מדובר ברדיפה פוליטית. "אינני יודע מה יש בחדרי החקירות אבל אני מרגיש שיש כאן עליהום פוליטי, גם מצד גורמים פוליטיים שמשעמם להם באופוזיציה ואליהם חברו גורמי תקשורת שמנסים להפיל את נתניהו כבר למעלה מעשרים שנה. יש את הגורמים שחברו עם הון רב כפי שהיה עם V15 שהם רוצים להפיל את נתניהו בכל מחיר. העם בחר בממשלה הלאומית של הליכוד, הבית היהודי, כולנו, ישראל ביתנו והמפלגות החרדיות והעם גם בוחר בה היום. אי אפשר להחליף את העם".

יוגב מתייחס לביקורו של עבדאללה מלך ירדן ברמאללה ומבהיר, "אני לא מזלזל בביקור ולא בשני המנהיגים עבדאללה ואבו מאזן, אבל יחד עם זאת אין מי שיכול לערער על ריבונותינו בהר הבית. עבדאללה אמנם זקוק לביקור הזה כדי לחזק את שליטתו בירדן, כי המוני פלסטינים שם מערערים על שלטונו והוא רוצה להראות להם שהוא נאמן לרשות הפלסטינית ולהר הבית. יחד עם האינטרס הזה, יש לירדן אינטרסים אינטימיים עם מדינת ישראל וראשיה. הביקור הזה אולי משרת צד אחד של האינטרסים, אבל האינטרסים היותר משמעותיים הם הקשרים האישיים עם ישראל".

יוגב מסביר את הניגודיות בין הקשרים הטובים עם ירדן לבין ההצהרות הלוחמניות. "יש כפי הנראה בעיה שהיא בעיה רוחבית בכל המדיניות הסוניות המתונות שמנהלות איתנו היום קשרי מודיעין או קשרים נוספים כאלה ואחרים. מה שמפורסם מפורסם ומה שלא עדיף שלא".

"אם אנחנו מדברים על מצרים, ערב הסעודית, ירדן או מדינות אחרות במפרץ - אז כשמדברים על הקשרים - צריכים להבחין בין הקשרים בין המנהיגים שיודעים היטב מה טוב להם בקשר האינטימי עם מדינת ישראל וראשיה לבין מה שהמוני העם במדינותיהם חושב. קשה באמת לגשר על הפער הזה ועל כן המנהיגים בחוכמתם מחד, שומרים על קשר אינטימי עם מדינת ישראל, ומאידך נאלצים לשלם מס של הצהרות כדי לשרוד במדיניות הפנים שלהם", מסכם יוגב.