כתב אישום הוגש. מח"ש
כתב אישום הוגש. מח"ש צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות הגישה לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום נגד שוטרת לשעבר שעבדה במחלקת תביעות התעבורה המשטרתיות בחיפה ונגד אחיה.

בכתב האישום מואשמים השוטרת ואחי בעבירות של קבלת דבר במרמה, זיוף מסמך, פגיעה בפרטיות ועבירות נוספות. התיק נחקר על ידי צוות צפון במחלקה לחקירות שוטרים.

מכתב האישום עולה שהשוטרת ניצלה את גישתה למערכת המחשוב המשטרתית, על מנת לאתר פרטים של אישה שנפטרה, ובדקה שאין לה קרובי משפחה מדרגה ראשונה שעשויים לתבוע את ירושתה.

על פי כתב האישום, לאחר שאיתרה את הפרטים, הציגה השוטרת צוואה מזויפת בה מודיעה הנפטרת על רצונה להוריש לשוטרת ולאחיה את כל רכושה, הכולל דירת מגורים, תכולתה, וכל הכספים המצויים בחשבונות הבנק שלה, בביטוחי מנהלים, קופות גמל, ביטוחי חיים, קרנות השתלמות וקרנות פנסיה.

השוטרת הציגה את המסמך תוך הצגת מצג כוזב, כי הנפטרת היא חברה טובה של אמה ז"ל, וכי היא ואחיה טיפלו בנפטרת לאורך השנים ועל כן היא היתה מעוניינת להוריש להם את רכושה.

במאי 2014 הגישה השוטרת, מירה כרסנטי, את המסמך לרשם לענייני ירושה בחיפה במסגרת בקשה לצו קיום צוואה. בעקבות צו קיום הצוואה, העבירו השוטרת ואחיה את דירת הנפטרת על שמם בטאבו וכן פנו לבנק בו נוהל חשבונה של המנוחה וביקשו כי הכספים המופקדים בחשבון יועברו לרשותם.

במקרה אחר, כפי שעולה מכתב האישום, מסר האח, דניאל כרסנטי, פרטים כוזבים, המלצה כוזבת וקורות חיים כוזבים על מנת לסייע למירה כרסנטי להתקבל לעבודה כמרצה במכללה. לאחר תחילת עבודתה במכללה, על סמך המסמכים הכוזבים שהציג, הצהירה מירה כרסנטי בכזב למס הכנסה כי פרט להכנסתה מהמכללה, אין לה הכנסות אחרות, זאת על אף שבאותה עת שירתה במשטרת ישראל תמורת משכורת.