גוגל פיטרה את העובד שכתב שנשים הן שונות מגברים. המהנדס, ג'יימס דמור, כתב במייל לאתר החדשות בלומברג כי פוטר באשמת "הנצחת סטריאוטיפים מגדריים".

דמור עורר סערה כשכתב מזכר פנימי אנונימי בו טען שהחברה נוטה שמאלה בהשקפותיה בענייני מגדר. מדיניות הגיוון של החברה, טען, חלה על מגדר וגזע אבל לא מאפשרת גיוון בתחום הדעות.

דמור התייחס לנושא "פערי השכר" והסביר שלנשים, בממוצע, יש העדפות ויכולות שונות מאלה של גברים בשל סיבות ביולוגיות, וכי "ההבדלים האלה עשויים להסביר מדוע איננו רואים ייצוג שווה של נשים בהיי-טק ובמנהיגות".

עוד טען דמור שלנשים יש נטייה יותר גדולה מאשר לגברים לאמפתיה ולעיסוק עם בני אדם, ואילו הגברים מעדיפים (בהכללה) עבודה שיש בה מרכיב של ארגון שיטתי (systemizing) ועיסוק עם "דברים". הוא הסביר שלנשים ישנה נטייה גדולה יותר לנוירוטיות, וכי הן פחות עמידות למצבי לחץ – אך נחמדות יותר מגברים ונמשכות יותר לרגשות ולאסתטיקה. לכן, אפילו כשהן עובדות בהיי-טק, הן נוטות לעסוק ביצירת אתרים ויישומים עבור לקוחות (front end) – תפקידים שיש בהם אלמנטים של אסתטיקה ומגע עם בני אדם.

המזכר עורר כאמור סערה גדולה בתוך גוגל והפך ויראלי גם מחוצה לה. כעת מתברר שדמור פוטר – מה שרק מאושש את טענותיו לגבי חוסר הסובלנות של תרבות ה"תקינות הפוליטית".

גוגל מתמודדת בימים אלה עם חקירה של משרד העבודה של ארה"ב, לגבי טענה שנשים המועסקות על ידה מרוויחות פחות מגברים.