נעצרו. ברלין
נעצרו. ברליןצילום: ערוץ 7

שגרירות סין בברלין פירסמה הודעה בה היא דורשת מהתיירים הסינים המגיעים לעיר "להתנהג בכבוד ולשמור על חוקי גרמניה".

ההודעה פורסמה לאחר שמשטרת ברלין עצרה שני תיירים סינים שצילמו תמונת "סלפי" מול בניין הפרלמנט הגרמני, כאשר הם מצדיעים במועל יד נאצי.

החוק הגרמני אוסר על שימוש בסמלים המזוהים עם המשטר הנאצי או ארגונים ניאו נאציים, בהם מועל יד, דגלים, לבישת מדים נאציים ועוד.

בניין ה"רייכסטאג" נחשב לאחד מאתריי התייירות הפופולריים ביותר בגרמניה, כאשר כוחות אבטחה רבים מוצבים סביבו. למרות זאת, בחרו התיירים הסיניים לבצע את מועל היד מול פניהם ש השוטרים הגרמניים ההמומים.

שני התיירים הסינים טענו להגנתם כי מועל היד שביצעו "היה בדיחה בלבד" כדבריהם. בית המשפט הרשיע אותם בהפרת החוק האוסר על שימוש בסמלים נאציים וגזר עליהם קנס של 500 יורו כל אחד. מיד לאחר מכן עזבו שני התיירים את ברלין. שגרירות סין פירסמה הודעה בה היא דורשת מהתיירים הסיניים לכבד את חוקי גרמניה ולמנוע מצב בו תיפגש תדמיתה של סין.

"התיירים הסיניים לא צריכים רק לטייל בבטחה, אלא גם לכבד את החוק המקומי ואת התרבות והמנהגים המקומיים, על ידי כך שיימנעו מהתבטאויות או מעשים אשר יפגעו בתדמית של התיירים הסיניים או של סין עצמה" אמר הקונסול הראשי של סין בגרמניה, זאו אנפינג.