צפו: ביקור במחנה הקיץ של תנועת עזרא

אלפי חניכים ומדריכים משתתפים בימים אלה במחנות השונים של תנועת עזרא. כתב ערוץ 7 ביקר בהם.

תגיות: מחנה עזרא
חזקי ברוך, יער נס הרים , י"ז באב תשע"ז

כ-3,500 חניכים ומדריכים השתתפו השבוע וישתתפו בשבוע הבא במחנות של תנועת הנוער עזרא.

המחנות, המתמקדים השנה בנושא גבורה וירושלים צופנים בתוכם פעילויות מיוחדות, ביניהן סיור במוזיאון גולני לחניכי צופים, הליכה רגלית באורך כ-50 קילומטר מתל עזקא לירושלים ובסיום טקס מרגש בנוכחות ההורים בכותל לחניכי סיירים. בהחלטה שקיבלה הנהלת עזרא, לא יתקיימו השנה ימי ביקור הורים בכדי ליצור הזדמנות לחניכים להיכנס בצורה מלאה לאווירת המחנה, ליהנות ממנה וללמוד.

תנועת עזרא השקיעה חשיבה ומשאבים רבים לצורך הצלחת המחנות, מתוך רצון למקסם את הנאת החניכים, לנסוך משמעות נוספת בפעילויות, אך יותר מכל בהחזרת כולם הביתה בשלום.

בעזרא נערכו להתמודדות עם עומסי חום כבדים, בתיאום ובהערכת מצב שנעשו מול גורמי המטרולוגיה וחדר המצב של משרד החינוך, באמצעות התאמת המסלולים לתנאי מזג אויר ומציאת מסלולים חלופיים למקרה שנדרשים מים רבים, פעילויות לשעת הצורך ועוד. בנוסף לכך, ערכה התנועה ימי הכשרות מעמיקים למדריכי ורכזי התנועה וקורס חובשים לבוגרי התנועה המתעתדים לעבוד במחנה.

מזכ"ל תנועת עזרא, שאול דה מלאך סיפר לנו, "השבוע יוצאים אלפי חניכים ומדרכים למפעלי הקיץ השונים, מחנות סמינריון ועוד. המחנות התקיימו השנה לאחר הליך חשיבה מעמיק ועבודה קשה, על מנת לחשוף את החניכים לפעילות של כיף, אשר תקנה להם ערכים ומשמעות להמשך הדרך".

"במחנה צופים בחרנו השנה לעסוק בנושא הגבורה, מה שיחשוף את החניכים ללמידה מעמיקה על הגיבורים של ימנו ואז, לצד חוויה של המחנה. יחד עם זאת, זאת השנה השנייה שבה הזמנו את ההורים לקחת חלק בתוך המסע הנודד כחלק מהחוויה הגדולה, בטקס הסיום שיערך בכותל השנה. אנו שמחים לראות כי החניכים מחפשים אתגרים, ובכל פעם שאנו מציבים בפניהם פעילות איכותית, הם פשוט נקראים לבשורה".טוען....