"טראמפ דיבר בשפה שצפון קוריאה תבין"

שר החוץ של ארה"ב מרגיע ואומר שאין סכנה מיידית להתלקחות, למרות איומי צפון קוריאה לתקוף את האי גואם עם טילים.

גיא כהן , י"ז באב תשע"ז

צפון קוריאה איימה היום (רביעי) לשגר טילים ולפגוע בבסיס ארה"ב באי גואם באוקיינוס השקט, המרוחק ממנה כ-3,500 ק"מ לכיוון דרום מזרח. באי פזורים בסיסים של צבא ארה"ב, ובהם כ-12,000 חיילים.

דובר מטעם "צבא העם" הצפון קוריאני הודיע באמצעות תחנת הרדיו הממשלתית כי הוא עובר על "תוכניות צבאיות ליצור עמדות תקיפה" סביב הטריטוריה האמריקנית, בכדי "לשלוח אזהרה חמורה" לארה"ב.

בהודעה אחרת איימה צפון קוריאה כי היא עלולה לבצע מתקפת מנע, אם ארה"ב תתנהג בצורה פרובוקטיבית. לדבריה, היא מוכנה לתקוף את גואם "באופן רציף" באמצעות טילים לטווח בינוני וארוך, ברגע שהשליט קים ג'ונג און ייתן את הפקודה..

בתקשורת האמריקנית – הנוטה ברובה שמאלה – היה מי שמתח ביקורת על הנשיא, דונלד טראמפ, בשל דבריו החריפים אתמול – לפיהם צפון קוריאה עלולה לחטוף מכת "אש, זעם ועוצמה" חסרת תקדים אם תמשיך לאיים על ארה"ב.

מטוסו של מזכיר המדינה האמריקני, רקס טילרסון, עצר לתדלוק בגואם הבוקר. טילרסון אמר כי אין סכנה מיידית מצפון קוריאה והציע לאמריקנים "לישון בשקט" ולא להתרגש מהרטוריקה החריפה בין וושינגטון לפיונגיאנג. הוא הסביר שטראמפ ניסה להעביר מסר תקיף "בשפה שקים ג'ונג און יבין, כי לא נראה שהוא מבין את השפה הדיפלומטית".