זוכה. פרופ' זאב רוטשטיין
זוכה. פרופ' זאב רוטשטיין צילום: פלאש 90

בית הדין למשמעת של עובדי המדינה ביטל את כל האישומים פרופ' זאב רוטשטיין בתובענה המשמעתית שהוגשה נגדו לבית הדין.

נזכיר כי התובענה שהוגשה נגד רוטשטיין ערב מינויו למנכ"ל הדסה עסקה בתקופה בה כיהן כמנהל בית החולים שיבא בתל השומר.

התובענה עוסקת בשורה של טענות על פעילות הקלניקה הפרטית 'קלאס קליניק' שנמצאת בתוך שיבא ונוהלה על ידי פרופ' אייל וינקלר, פלסטיקאי בשיבא. על פי טענות הנציבות עסק בקליניקה הפרטית בשעות הבוקר בידיעתו ואישורו של רוטשטיין.

חברי בית הדין למשמעת קבעו כי ההחלטה להגיש את כתבה האישום נגד רוטשטיין לבדו, בעוד גורמים נוספים בבית החולים ובמשרד הבריאות אשר היו מעורבים בעניין לא הועמדו לדין, מהווה אכיפה בררנית, ועל כן יש לבטל את כתב האישום בעילה של "הגנה מן הצדק".

בנוסף התייחסו חברי בית הדין לטענותיו של רוטשטיין כי חומרי החקירה נגדו לא נמסרו לו במועד, באופן שפגע בהגנתו, וקיבלו את הטענה, "בחינת טענות אלה העלתה שיש בהן ממש. מצאנו כי אכן נפגעה זכותו של הנאשם לנהל את הגנתו תוך הכרת מלוא חומר החקירה".

"ריבוי המחדלים עליהם הצבענו לעיל, יורדים לשורשו של ההליך המשפטי, ופוגעים באופן מהותי בתחושת הצדק והשוויון בין הצדדים. הפגמים בהתנהלות התביעה לא נרפאו, שעה שחומרי חקירה נמסרו להגנה באיחור ניכר לאחר חקירת עדי תביעה עיקריים", הוסיף בית הדין.

עורכות הדין שרון קלינמן והילה פרנקו מסרו מטעמו של פרופ' רוטשטיין, כי הוכח בבירור כי הפעלת קלאס קליניק היתה גלויה ושקופה לכל גורמי ההנהלה הבכירה בבית החולים, ובראשם פרופ' שמיס, וכן לגורמי בקרה במשרד הבריאות, ולכן, העמדה לדין של פרופ' רוטשטיין לבדו מהווה אכיפה בררנית ופסולה.

עוד נקבע כי נפלו פגמים מרכזיים בהתנהלות התביעה בשל אי מסירת חומרי חקירה שפגעו באופן מהותי בתחושת הצדק והשוויון בין הצדדים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו