האצן הג'מייקני נפצע בריצתו האחרונה

סוף עצוב ליוסאין בולט, האצן הגדול ביותר בהיסטוריה. אחרי שסיים רק שלישי בריצת ה-100 מטר, נפצע האצן הג'מייקני במירוץ השליחים

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"א באב תשע"ז

האצן הגדול בהיסטוריה נפרד ללא מדליה. לא כך רצה יוסאין בולט לפרוש.

האצן הג'מייקני ומי שזכה בכמעט כל מדליית זהב אפשרית ושבר שוב ושוב שיאי עולם רבים, יצא אמש לריצה האחרונה שלו במקצה השליחים 4X100 במטרה אחת - לסיים את הקריירה המקצוענית עם מדליית זהב אחרונה לאוסף.

בולט, שהיה הרץ האחרון של הג’מייקנים, קיבל את המקל מיוהאן בלייק כשהוא במקום השלישי והחל במרדף לקראת קו הסיום. אחרי מספר מטרים נפגע בולט בשריר הירך האחורי ברגלו השמאלית, ונפל.

האצן שהעמיד שיאי עולם עם 9.58 שניות בריצת ה-100 מטר, 19.19 שניות בריצת ה-200 מטר ו-36.84 שניות בריצת השליחים 4X100, אפילו לא הצליח לסיים את מאה המטרים לפני שנפצע וסיים באכזבה גדולה את קריירת הריצה המקצוענית שלו.

אליפות העולם באתלטיקה המתקיימת בימים אלו בלונדון הייתה האחרונה של בולט, כשזה כבר כשל מוקדם יותר באליפות, כשבריצתו האישית האחרונה סיים רק במקום השלישי כשלקח לו 9.95 שניות לסיים את מקצה ה-100 מטר האחרון שלו בקריירה. הלילה זה שוב קרה לו, והפעם זה נגמר בצורה טראגית.

מדובר בהפסד הראשון של בולט ב-100 מטרים באליפות עולם, כשזה נחשב לאצן הגדול בהיסטוריה כשזכה ב-8 מדליות זהב במשחקים האולימפיים השונים, 11 מדליות זהב מתוך 14 בהן זכה באליפויות העולם השונות,

עד כמה גדול היה האצן הג'מייקני? הוא היה לאצן הראשון בהיסטוריה ששובר את שיאי העולם בכל אחד מהמקצים באולימפיאדה אחת, כשעשה זאת באולימפיאדת בייג'ינג ב-2008.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il