כרטיס אשראי
כרטיס אשראי thinkstock

כתב אישום הוגש היום (שני) נגד צעיר בן 19 מעפולה, שהעביר כספים מכרטיסי אשראי גנובים לחשבונו באמצעות אפליקציה להעברת כספים.

הצעיר מואשם בעבירות גניבה, גניבת כרטיס חיוב, הונאה בכרטיס חיוב ואיומים. יחידת התביעות של משטרת ישראל הגישה נגדו היום כתב אישום המכיל 9 אישומים לצד בקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

החקירה החלה לפני כשבוע וחצי, אז התקבלה תלונה מאורח באכסניה באילת ממנה עולה כי החשוד ביצע הונאה באמצעות כרטיס החיוב שלו, העביר כספים לחשבונו ואף שילם על חדר באכסניה בו שוהה המתלונן בעצמו.

החשוד נעצר באכסניה באילת ובמהלך חקירה עלה כי החשוד צילם באמצעות הטלפון הנייד שלו את כרטיס האשראי של האורח ואף התקשר ממכשיר טלפון הנייד של האורח והעביר סכום כסף לחשבונו האישי.

בחקירה נחשף כי החשוד ביצע מספר הונאות בשיטה דומה, כאשר בחלק מהמקרים ביצע עסקאות טלפוניות ובחלקם העביר כסף לחשבונו באמצעות אפליקציה להעברת כספים על ידי הזנת פרטי אשראי שהשיג במרמה.

"אנו ממליצים למחזיקים בכרטיס חיוב להחזיקם במקום שמור ושאינו נגיש לאחרים, לבדוק מעת לעת פרטי עסקאות ולדווח מיד למשטרת ישראל ולחברת האשראי על עסקאות שלא בוצעו או העברת כספים לחשבונות אחרים שלא בהסכמתכם", נמסר מהמשטרה.