גשר קרס על כביש 4

משאית התנגשה הערב (שני) בגשר להולכי רגל בכביש 4 סמוך לגבעת שמואל, וגרמה לקריסת הגשר על הכביש.

נהג המשאית, גבר כבן 60, נהרג בתאונה הקשה ומותו נקבע על ידי צוותי מגן דוד אדום.

הנהג שנהרג חולץ מהמשאית רק כעבור ארבע שעות, בשל העובדה שהגשר קרס על החלק הקדמי של המשאית ומעך אותו לגמרי.

לאחר שמאות אנשי החילוץ וההצלה הצליחו למשוך את המשאית מתחת לגשר, חולצה גופתו של הנהג ומותו נקבע.

המשטרה חסמה לתנועה את כביש 4 בין מחלף מסובים למחלף אלוף שדה, בשני הכיוונים, בעקבות קריסת הגשר. בנוסף, שוטר נפצע באורח קל וטופל במקום. הכביש יישאר חסום עד שתסתיים מלאכת פינוי הזירה ואיסוף שברי הגשר שקרס.

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

חברת נתיבי ישראל הודיעה כי הגשר קרס כתוצאה מפגיעה עוצמתית של מנוף משאית אשר היה מונף לגובה בניגוד לחוק.

יהודה נתנאל, סמנכ"ל חטיבת האחזקה בחברת נתיבי ישראל, אמר "בשעות אלה צוותים הנדסיים מיוחדים מבצעים את כלל הפעולות הנדרשות לפינוי מהיר ומקצועי של הכביש אשר ייפתח לתנועה עד שעות הבוקר, לאחר אישור גורמי המקצוע המוסמכים לכך".

חובש איחוד הצלה מנחם אמסילי סיפר כי "תוך כדי נסיעה בציר לכיוון ראשון לציון נתקלתי בפקק תנועה בציר המקביל שנגרם עקב קריסת הגשר. עצרתי בצד הדרך ובדרכי רגלית עם הציוד הרפואי לזירת האירוע אזרחים סיפרו כי מדובר בגשר של הולכי הרגל שקרס על המשאית.

''כשהגעתי לזירה יחד עם חובשים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה התברר כי הנהג לכוד ולאחר מספר דקות צוותי כיבוי פילסו את דרכם כדי להגיע לזירת האירוע ולהתחיל בפעילות חילוץ הנהג. עומסי תנועה כבדים נוצרו לשני הכיוונים עקב אופי האירוע", תיאר.

חובש רפואת חירום במד"א יובל שמר סיפר "כשהגענו למקום ראינו את הגשר שקרס על תא הנהג של המשאית שהיה מעוך לגמרי. ניסינו להגיע לנהג הלכוד על מנת לטפל בו אבל בשל הסכנה של הקריסה לא ניתן להגיע אליו ובשלב זה נעשות הכנות עם כלים מיוחדים על מנת לחלצו".