אבו מאזן וטראמפ
אבו מאזן וטראמפ צילום: רויטרס

יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) אמר בפגישה עם בכירי תנועת 'פתח' בראשה הוא עומד כי 'פתח' היא המנהיגה את המפעל הלאומי והמאבק, כלשונו, וכך היא תמשיך עד למימוש ''שאיפות העם הפלסטיני'' הבאות לידי ביטוי בחירות, עצמאות והקמת מדינה עצמאית שבירתה אל-קודס.

אבו מאזן דחה את הטענות לפיהן הרשות הפלסטינית נקטה בצעדי עונשין נגד רצועת עזה בהסבירו, כי מדובר במהלכים שמשמעותם איתות ברור להנהגת חמאס לחזור בה ממדיניותה ובפרט הוועדה המנהלת של ענייני רצועת עזה המתפקדת כממשלה עצמאית.

הוא הוסיף, כי הרשות הפלסטינית רצינית במדיניותה ונכונה לנקוט צעדים נוספים אם חמאס לא תיענה לקריאתה להסכים לאחדות לאומית.

בנוגע לתהליך המדיני אמר אבו מאזן, כי הרשות הפלסטינית מוכנה לחזור לשולחן המו"מ על בסיס עיקרון שתי המדינות, הקמת מדינה פלסטינית עצמאית והקביעה כי ''ההתנחלות על כל האדמות הפלסטיניות'' הינה בלתי חוקית.

הוא חזר והדגיש כי סוגיית האסירים עומדת בראש סדר העדיפויות של הבעיה הפלסטינית וכי הרש"פ תוסיף לתמוך באסירים עד שכולם ישוחררו מהכלא הישראלי.

"אנו דבקים במאבק העממי בדרכי שלום מכיוון שאנו מודעים למה שהכיבוש רוצה, ואנו דבקים במדיניות שלנו בעודנו מתואמים עם בני עמנו באל-קודס, הגדה המערבית, רצועת עזה ובכל מקום בו נמצאים בני עמנו", אמר אבו מאזן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו