המלחמה של הלומי הקרב

אלון היה מפקד צוות חי"ר במהלך מבצע צוק איתן, אך מספר כי המראות והקולות מעזה לא עוזבים אותו עד היום

ערוץ 7 , כ"ד באב תשע"ז

המלחמה של הלומי הקרב-ערוץ 7
מבצע צוק איתן
צילום: רויטרס

משרד הביטחון מתמודד עם תביעות רבות של חיילים שנפגעו במהלך שירותם הצבאי.

כך למשל הבוקר הובא בגלי צה"ל סיפורו של אלון שהיה מפקד צוות חי"ר במהלך מבצע צוק איתן, אך מספר כי המראות והקולות מעזה לא עוזבים אותו עד היום, "זה תופס אותך בשיעור באוניברסיטה - רעם בחורף נשמע כמו פצמ"ר".

חברו הטוב של אלון נהרג בקרב, "אחרי מסע הייסורים הנורא הזה, שחשבתי שהכל הסתיים הגיעה הודעה שהחבר הכי טוב שלי מת, הרגשתי שהגוף שלי הוא קערת זכוכית שמתנפצת - זכוכית, אחרי זכוכית, אחרי זכוכית".

כחצי שנה אחרי המלחמה אלון השתחרר מצה"ל ורצה לברוח הכי רחוק שאפשר. הוא טס למזרח, ודווקא שם, רצועת עזה הכתה בו בעוצמה שלא הכיר. "בטרק האגמים הקפואים, התחלתי להרגיש רע, זכרונות, ריחות, חשבתי שאני הולך למות...", שיתף.

בדיווח הבוקר הובא גם אורי, לוחם במילואים, בעל עסק ואיש משפחה שמאז המבצע כל צעקה או רעש מחזירים אותו למלחמה, אורי לא המשיך לעבוד ועבר לגור ביחידה נפרדת מחוץ לבית, את ילדיו הוא פוגש לעיתים רחוקות: "הבת שלי אומרת לי - 'אני לא מביאה חברים הביתה שלא יראו שיש לי אבא שרוט'".

בשל התקופה הארוכה שעברה מאז הפגיעה לכאורה מתקשה משרד הביטחון להכיר בכל חייל וחייל אלא לאחר מאבק ארוך מאוד, זאת משום שמדובר בנכות שלא נראית לעין.