הריסת בית המחבל
הריסת בית המחבלצילום: דובר צה"ל

מיכל סלומון ששלושה מבני משפחתה נרצחו בפיגוע הקשה שאירע ביישוב חלמיש-נווה צוף, הגיבה הבוקר (רביעי) להריסת בית המחבל על ידי כוחות צה''ל.

"שמעתי על הריסת בית המחבל הבוקר מגורמי הביטחון", סיפרה סלומון. ''את הבית שלהם אפשר לבנות מחדש, את הבית שלי החריבו לתמיד''.

''צריך עונש מוות כדי שהמחבלים האלה לא יזכו להקים מחדש בית, ואם לא עונש מוות, צריך להחמיר בצורה קיצונית את תנאי הכליאה שלהם ולמנוע מהם כל דבר שאינו מינימום, כמו טלוויזיה או אפשרות ללמוד. הם רצחו והם צריכים להיענש, לא מגיע להם פנסיון על חשבוננו", הדגישה.

נהרס בית המחבל שביצע את הטבח בחלמיש

כאמור, כוחות צה"ל בשיתוף לוחמי משמר הגבול והמנהל האזרחי הרסו הלילה את ביתו של המחבל עמר אלעבד שבכובאר, אשר ביצע את הטבח בישוב חלמיש שבו נרצחו יוסי, חיה ואלעד סלומון הי"ד.

המשטרה עצרה לאחר הטבח חמישה מבני משפחתו של המחבל וחקרה אותם בחשד לאי מניעת פשע. מהחקירה עלה כי בני המשפחה ידעו זמן קצר לפני הפיגוע על כוונתו של המחבל לבצע את הטבח, אך לא פעלו למניעתו ולא דיווחו על כך לרשויות הישראליות או הפלסטיניות.

בערב שבת לפני חודש חדר המחבל ליישוב נווה צוף שבבנימין כשהוא חמוש בסכין. הוא נכנס אל בית משפחת סלומון בשעה שבני הבית עסקו בארגון אירוע "שלום זכר" לרגל הולדת הנכד.

הוא דקר תחילה את חיה, בת המשפחה שעמדה קרוב לדלת. לאחר מכן פגע באם המשפחה שהצליחה להימלט לקומה השנייה כשהיא פצועה ומדממת.

אחר כך הוא דקר למוות את יוסף, אב המשפחה בן ה-70 ולאחר מכן נאבק בבנו, אלעד, תוך שהוא דוקר אותו למוות.

מיכל, רעייתו של אלעד נמלטה עם חמשת ילדיהם אל הקומה השנייה ושם הסתתרו. פעילותו המהירה של הלוחם ע', שכן של המשפחה, שמה סוף למסע ההרג ועל כך זכה החייל בצל"ש.

הריסת בית המחבל שביצע את הטבח בנווה צוף
הריסת בית המחבל שביצע את הטבח בנווה צוףצילום: דובר צה"ל