המשטרה עצרה חשוד בסחר באיברים

העצור נהג, על פי החשד, יחד עם עוד מעורבים בפרשה לאתר תורמי כליות עבור חולים, וגבו כספים עבור פעולות התיווך הבלתי חוקיות.

רעות הדר , כ"ד באב תשע"ז

ניידת משטרה. אילוסטרציה
ניידת משטרה. אילוסטרציה
משה הורביץ - דוברות הצלה גוש דן

המשטרה עצרה היום (רביעי) חשוד במעורבות בסחר באיברים שהוסגר מקפריסין. זאת בהמשך לביצוע מעצרים בפרשה שהפכה גלויה בדצמבר 2016.

בחקירה שהתנהלה ביחידה ארצית של משטרת ישראל, להב 433, נעצרו במהלך דצמבר 2016 שני חשודים.

על פי החשד, נהגו השניים ביחד עם אחר, לאתר תורמי כליות עבור חולים הזקוקים להשתלות והציעו לנהל עבורם את ההליך הרפואי הנדרש לצורך ההשתלה בחו"ל בתמורה לתשלום.

עוד עלה כי לצורך קבלת האישורים הנדרשים והסדרת ביצוע ההשתלות, הציגו החשודים מצג שווא לגורמים הרלוונטיים בחו"ל, בין היתר באמצעות שימוש במסמכים מזויפים.

לחשודים, כל אחד על פי חלקו, יוחסו עבירות של סחר ותיווך לסחר באיברים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לביצוע פשע ושימוש במסמך מזוייף. החשוד הנוסף במעורבות בפרשה שהה בזמן ביצוע המעצרים בקפריסין ומאז לא שב לישראל.

לפני מספר חודשים, בעקבות צו מעצר בינלאומי הוא נעצר על ידי רשויות אכיפת החוק בקפריסין והיום הוסגר לרשויות אכיפת החוק בישראל להמשך ההליך הפלילי נגדו.

הליך ההסגרה בוצע בשיתוף פעולה עם המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה והחקירה מלווה על ידי פרקליטות מחוז מרכז שהגישה כנגד שני החשודים המרכזיים ואחרים כתבי אישום.

החשוד נעצר יובא מחר בבוקר לבית משפט השלום בראשון לציון והמשטרה תבקש להאריך את מעצרו.