ד"ר קובי אסף
ד"ר קובי אסף דוברות הדסה

ד"ר קובי אסף, מנהל חדר המיון בהדסה עין כרם, השתתף השבוע בחגיגת בר מצווה של קרוב משפחתו במלון לאונרדו פלאז'ה בעיר.

אולם, הוא לא תאר לעצמו שיצטרך להשתמש בידע הרפואי שברשותו דווקא במהלך האירוע המשמח.

"פתאום אדם כבן 60 שעמד לידי התמוטט ונפל. מייד הבחנתי שמדובר בארוע לבבי ושהוא עומד לאבד את ההכרה. טיפלתי בו ובמקביל הזמנתי אמבולנס של מד"א, שפינה אותו מייד ליחידה אותה אני מנהל- המיון בהדסה עין כרם", סיפר ד"ר אסף.

אך בזאת לא תם הסיפור, מאחר שהגבר שהתמוטט בחר שלא להישאר לאשפוז, "להפתעתי לאחר שנבדק החליט האדון לשוב לאירוע. כנראה הרגיש טוב ויציב. אבל כעבור זמן קצר התמוטט שוב, הפעם מצבו היה מורכב יותר ותוך כדי הטיפול בו דאגתי לניידת טיפול נמרץ של מד"א", הוסיף ד"ר אסף.

הגבר הובהל בשנית להדסה עין כרם, הפעם בליווי ד"ר אסף שלא עזב אותו לרגע, שם לאחר בדיקתו במיון הוא אושפז במחלקה הקרדיולוגית, וכעבור כמה ימים שוחרר לביתו.

ד"ר אסף מדגיש כי במקרה של חולשה פתאומית או התמוטטות, יש להגיע באופן מיידי לחדר המיון ולמצות את הטיפול והבדיקות על פי המלצת הצוות הרפואי. "האחריות על בריאותנו היא שלנו, וגם כאשר נדמה שהתסמינים שככו - הרי שרופאים מקצועיים יודעים מתי כדאי לסיים את מערך הבדיקות והבירורים לרבות טיפול רפואי מיידי".

"בדרך כלל אני מקבל את המטופלים כשהם מגיעים לחדר המיון בהדסה לאחר הטיפול הראשוני של מד"א", ציין ד"ר אסף, "ואילו הפעם זכיתי להצטרף לניידת ולצפות בעבודת הצוות באמבולנס - עבודה נהדרת הן מהבחינה הרפואית והן מהבחינה האנושית. אין ספק שבזכותם המטופל הגיע במצב טוב לבית החולים".