מחאה משעשעת או גזענות? חברי הפרלמנט באוסטרליה נדהמו כאשר מנהיגת מפלגת הימין הקיצוני באוסטרליה "אומה אחת", פאולין הנסון, נכנסה לאולם הפרלמנט כאשר היא חבושה בבורקה מוסלמית שחורה שכיסתה את פניה וגופה.

באולם אמור היה להתקיים באותה שעה דיון על הצעת החוק שיזמה הנסון אשר מבקשת לאסור על חבישת בורקה באוסטרליה מטעמים ביטחוניים. אלא שהפרובוקציה של הנסון זכתה לביקורות חריפות וגינויים מצד ראש ממשלת אוסטרליה מלקולם טרנבול וחברי פרלמנט אחרים שלא מצאו את התעלול של הנסון כמשעשע במיוחד.

התובע הכללי של אוסטרליה, ג'ורג' ברנדיס, נזף בהנסון על הופעתה בבורקה באולם הפרלמנט והזהיר אותה "שלא לפגוע ברגשותיהם של אזרחים אוסטרלים אחרים או מגרימת נזק לקבוצות דתיות".

בנאום שנשא אמר ברנדיס כי "מעשיה של הנסון מהווים סיכון עבור חצי מיליון אוסטרלים הדבקים באמונה האיסלמית. ללעוג לקהילה הזו, לדחוק אותם לפינה, ללעוג לבגדים הדתיים שלה – אלו דברים מזעזעים לעשות. אני מבקש ממך לחשוב על מה שעשית" אמר ברנדיס.

הוא הוסיף גם, "לא, סנטור הנסון, אנו לא נאסור את חבישת הבורקה". מאוחר יותר, בעקבות הביקורות הקשות, הסירה הנסון את הבורקה באולם הפרלמנט. נשיא הפרלמנט האוסטרלי, סטיבן פרי, אישר כי לפני שנכנסה לאולם הדיונים נעצרה הנסון על ידי מאבטחים הפרלמנט ונבדקה, ורק לאחר שאושרה זהותה כחברת הפרלמנט היא הוכנסה לאולם.

זהו לא התעלול הראשון של הנסון שמעורר מחלוקת בפוליטיקה האוסטרלית. בשנה שעברה היא נשאה נאום חריף על כך ש"אוסטרליה מוצפת במוסלמים", ולפני חודשיים עמדה תחת ביקורת חריפה לאחר שקראה "להוציא תלמידים אוטיסטים מכיתות הלימוד".