חוטובלי נגד הדיפלומט

דיפלומט מהעדה הבדואית מאשים את מועצת זבולון ב"טיהור וחיסול" המורשת של עדתו וקורא לפנות לבית הדין בהאג. סגנית שר החוץ הגיבה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ה באב תשע"ז

חוטובלי נגד הדיפלומט-ערוץ 7
משרד החוץ בירושלים
צילום: פלאש 90

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי הגיבה הערב (חמישי) לדברים שכתב אסמעיל חאלדי, דיפלומט של משרד החוץ מהעדה הבדואית נגד המועצה האזורית זבולון בדף הפייסבוק האישי שלו.

"האירוע החמור בו איש שירות החוץ הישראלי איסמעיל חלאדי כותב כי יש לפעול נגד מדינת ישראל בהאג, הוא אירוע חסר תקדים שיש לטפל בו בחומרה. לא נסבול מצב בו דיפלומט ישראלי מספק גיבוי לתעשיית השקרים נגד ישראל". חוטובלי אף שוחחה בנושא עם מנכ"ל המשרד יובל רותם וציינה כי הטיפול בנושא יועבר לדרגים המופקדים על כך.

חאלדי פירסם פוסט חריף בחשבון הפייסבוק האישי שלו ובו האשים את מועצת זבולון שבצפון ב"חיסול וטיהור" של מה שהגדיר "המורשת הבדואית".

הוא הזמין את קוראי הפוסט להצטרף למאבק למען הכפר בו הוא מתגורר בגליל וטען כי המועצה "מעוניינת להופכו לגטו". חאלדי לא הסתפק בקריאות אלה וציין כי הוא מתכוון לפנות בבקשה לסעד מבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג.

נציין, שבמשרד החוץ גילו את הפוסט ודרשו מחאלדי בשלב ראשון להוריד אותו וכך הוא אכן עשה. עם זאת גורמים במשרד אומרים שהם אינם מתכוונים לעבור על האירוע לסדר היום.