זירת הפיגוע, בשדרת הרמבלה בברצלונה
זירת הפיגוע, בשדרת הרמבלה בברצלונהצילום: רויטרס

פיגוע דריסה בברצלונה: לפחות ארבעה עשר בני אדם נרצחו ו-50 נפצעו, עשרה מהם קשה בפיגוע דריסה במרכז שדרת רמבלס, השדרה הפופולארית בעיר. ארגון הטרור דאע"ש נטל אחריות על הפיגוע.

מעדויות ראשונות עולה כי רכב מסחרי בצבע לבן, עלה על המדרכה, דרס אנשים לאורך 600 מטרים עד שנעצר. נהג הרכב נמלט רגלית מהמקום. משטרת ברצלונה הודיעה כי בניגוד לדיווחים אין חמושים המתבצרים במסעדה בסמוך לזירת פיגוע הדריסה בעיר.

הפיגוע הרצחני התרחש סמוך למסעדה הכשרה 'מכבי' הממוקמת באמצע השדרה. המסעדה נסגרה בהוראת המשטרה, כשיושביה שלא נפגעו, נותרים בתוכה. משטרת ברצלונה הורתה לכל המוסדות היהודים בברצלונה לסגור את המקומות ולא להתקהל.

הרכבת התחתית באיזור הפסיקה את פעילותה בהוראת המשטרה.

משרד החוץ מדווח כי נכון לעכשיו, לא ידוע על נפגעים ישראלים באירוע הדריסה בברצלונה. עם זאת מציינים במשרד כי ישראלים רבים מטיילים בימים אלה באזור ועל כן הנושא ממשיך להיבדק.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לחדר המצב של משרד החוץ. נתניהו קיבל עדכונים על פיגוע הדריסה ומוודא סופית שאין נפגעים ישראלים באירוע.

שדרת הרמבלס נחשבת לשדרה המרכזית בעיר, אליה מגיעים עשרות אלפי בני אדם בכל יום, כדי לטייל בשווקים ובחנויות המצויים לאורכה.

בשדרה עצמה מופעלות שתי חנויות כשרות המושכות אליהן ציבור יהודי וישראלי המגיע בהמוניו מדי יום. מדובר במסעדת הבשרים הכשרה 'מכבי', והשנייה לא הרחק משם היא פלאפל מעוז.

ברצלונה הפכה ליעד תיירותי פופולארי מאוד בקרב הציבור הישראלי ומגיעות אליה מספר טיסות מהארץ בכל יום.