"שדה בועז - נקודה אסטרטגית"אלירן אהרון

תושבי שדה בועז בגוש עציון זועמים על יחס הממשלה והמדינה כלפיהם.

"זה אבסורד מה שקורה כאן. אנחנו לא אנשי מלחמה - אנחנו מתעסקים בבניה", אומר לערוץ 7 אחד התושבים, דן שנקר. "מהצד השני הפלסטינים משתלטים על עשרות דונמים של קרקעות במימון זר".

לדבריו, שדה בועז ממוקם באזור אסטרטגי - בין גוש עציון לירושלים. ''שר הביטחון צריך לצאת בהכרזה על ריבונות. יש פה אזלת יד של כל הפוליטיקאים וזה כבר שנים על גבי שנים".

אליהו, גם הוא תושב שדה בועז, אמר "צר לי מאוד שהמדינה איננה מבינה את המשמעות של המקום האסטרטגי המיוחד הזה. אני מזמין את כולם ובראשם שר הביטחון וראש הממשלה, להגיע לגג ביתי ולראות במו עיניהם מהי משמעות אסטרטגית. בעיניים וללא משקפת, ניתן לראות בתים בפריפריית עמאן בירדן, קו ראיה רציף מחופי עזה, ארובות אשקלון, ארובות אשדוד ועד כמעט הרצליה. כל פסגות השכונות בירושלים: גילה, הר הצופים, הר שמואל, רמות, גשר המיתרים ועוד.

''אני מוכן להרוס את ביתי ללא התנגדות ובאהבה, אם יבוא שר הביטחון לגג ביתי ואחרי שראו עיניו - יאמר שאנחנו לא צריכים להיות כאן", מצהיר אליהו.

ראש המועצה גוש עציון שלמה נאמן הסביר כי ''ישנה אפשרות נוספת לשמור על החוק מלבד פעולות ההריסה חסרות התועלת. האפשרות הנכונה, המוסרית והציונית היא הסדרה. לא יכול להיות שמערכות השלטון והמדינה מתחזקים את מעמדם של המתיישבים בתור עבריינים בצורה מלאכותית לאורך עשר ועשרים שנה - ולא פועלים להסדיר ולגרום לפעילותם החלוצית להיות חוקית".

"אדמות הלאום הן נכס לאומי כמעט החשוב מכול. כאשר המדינה משאירה את מלאכת השמירה על נכס אסטרטגי זה בידי קומץ חלוצים מתנדבים, אל נא למדינה להתפעל מכך שהפעולות לעיתים חורגות מגדר החוק היבש וכל שכן אל לה לפעול נגד האנשים היקרים הללו שבעצם מבצעים את תפקידה שלה", מסכם נאמן.