דקה דומייה בכיכר בברצלונה

מניין הנרצחים בפיגוע הדריסה בעיר ברצלונה עלה ל-14 בני אדם. יותר מ-100 נוספים נפצעו.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו באב תשע"ז

דקה דומייה בכיכר בברצלונה-ערוץ 7
דקה דומיה בברצלונה
צילום: רויטרס

אלפי בני אדם הגיעו היום (שישי) לכיכר קטלוניה המפורסמת באזור שבו בוצע פיגוע הדריסה הרצחני.

גורמי רפואה בעיר דיווחו כי מניין הנרצחים בפיגוע בעיר עלה ל-14 בני אדם. יותר מ-100 נוספים נפצעו.

המשטרה בקטלוניה עצרה הבוקר אדם נוסף בחשד למעורבות בפיגוע בשדרות לה-רמבלה. כלי תקשורת בספרד דיווחו כי המשטרה מתמקדת בחיפוש אחר מוסא אוקאביר, צעיר בן 17 שחשוד בביצוע הדריסה.

האח שנעצר, דריס אוקאביר, יליד ספרד ובן להורים שהיגרו למדינה ממרוקו, טען כבר אתמול בעת מעצרו שאחיו הצעיר מוסא גנב ממנו את הדרכון הספרדי והשתמש בו לצורך השכרת הרכב המסחרי הלבן איתו ביצע את פיגוע הדריסה.

הרשויות בקטלוניה הודיעו כי חגורות הנפץ שנשאו חמשת המחבלים שביצעו את פיגוע הדריסה השני בקמברילס - היו מזויפות.

הפיגוע אירע שעות ספורות בלבד אחרי פיגוע הדריסה הרצחני בשדרת הרמבלה בברצלונה וחמשת המחבלים שביצעו אותו חוסלו בירי על ידי המשטרה המקומית. שישה אזרחים ושוטר נפצעו.

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל אמרה היום (שישי) כי "המתקפות הרצחניות הראו לנו שוב את השנאה המוחלטת של האנושות שממנה פועל הטרור האסלאמיסטי". הקנצלרית מסרה את תנחומיה למדינה. "לא נרשה לרוצחים הללו לשבש את אורח החיים שלנו. הטרור לא יביס אותנו", אמרה לכתבים בברלין.

חיזבאללה מסר היום (שישי) כי "על העולם לפעול להשמדת ארגון המדינה האסלאמית...יש להפעיל לחץ על הכוחות האזוריים והבינלאומיים שתומכים בדאעש בו ומממנים אותו".

נשיא המדינה ראובן ריבלין שיגר הבוקר (שישי) איגרת למלך ספרד פליפה השישי ובו כתב כי "ליבנו ומחשבותינו עם העם בספרד בזמנים קשים אלה. לצערנו, אנו בישראל, לא זרים לחרדה ולאבל המלווים מתקפות רצחניות שכאלה ואנו מלאי הבנה אל הכאב שמציף אתכם כרגע".

עוד כתב הנשיא כי "טרור הוא טרור הוא טרור, בכל מקום שאליו הוא מגיע, ברצלונה, פריז, איסטנבול או ירושלים. אירועים מחרידים שכאלה מוכיחים שוב כי כולנו חייבים לעמוד מאוחדים במאבק נגד אלה הפועלים באלימות כדי לגזול את חירות הפרט ואת חופש המחשבה והאמונה, הממשיכים ליטול את חייהם של רבים".