"שדה בועז - נקודה אסטרטגית"אלירן אהרון

תושבי "שדה בועז" בגוש עציון מותחים הערב (מוצאי שבת) ביקורת קשה כלפי הממשלה על רקע הצעת משרד הביטחון שהוגשה להם בימים האחרונים.

בהצעת המשרד נמסר כי אם התושבים יהרסו בעצמם את אבעת הבתים הנמצאים במחלוקת, המדינה תשלים את הסקר על האדמות, כפי שהובטח, תוך שנה וחצי.

"לא נהיה עמונה 2", הם מבהירים, "איך יתכן שממשלה ימנית חוזרת שוב ושוב לדרכי פעולה של החרבה והרס של בתים בהתיישבות? הפעם ללא תירוץ של פסק בג"ץ ואפילו ללא לחץ של גורמי שמאל, רק משיקולים פוליטיים פנימיים וכניעה לדרג של הפקידים ששולטים בהם במקום להשקיע טיפת מאמץ ויצירתיות".

"שדה בעז נמצא בתוך גוש התיישבות בשטח אסטרטגי בלב גוש עציון יפונה על ידי ממשלה ימנית", אמרו.

השבוע שיגר שר הביטחון לשעבר משה יעלון עקיצה לעבר שר הביטחון וראש הממשלה בתשובה לערוץ 7, "ציבור המתיישבים בכלל ואנשי שדה בעז בפרט לומד על בשרו לצערי, כי גם באשר לעתידם, יש מי שמעדיפים שיקולי הישרדות פוליטיים על פני מה שנכון לעשות ועל פני האינטרס הלאומי".

השר לשעבר גדעון סער אמר השבוע, "גרירת הרגליים של המדינה בביצוע סקר האדמות בשדה בועז משדרת רפיון ומחלישה את ישראל מול המאמץ הפלסטיני השיטתי לכרסם בשטחי C".

הישוב שדה בעז הוקם לפני 15 שנים באזור אסטרטגי המחבר בין גוש עציון ואזור ביתר עילית וצור הדסה. המנהל האזרחי היה אמור בכל השנים האלה לקדם סקר שבסיומו יוחלט האם ניתן להכריז על הקרקעות כאדמות מדינה אך הדבר טרם נעשה.

בתקופה האחרונה נבנו במקום ארבעה בתי קבע מה שהביא פלסטינים מהכפר אל חאדר להגיש עתירה לבג"ץ בבקשה שיורה למדינה להרוס את המבנים. בישוב הגישו עתירה נגדית במטרה למנוע את ההרס.

התושבים דורשים מהמדינה להודיע האם בכוונתה לקדם את הסקר שהבטיחה לבצע על הקרקעות ולא להזדרז לבצע הרס.