תחרות סרטוני הסברה
תחרות סרטוני הסברה צילום: ערוץ אורות

אנו נוטים לחשוב שאת המלחמות צריך לנהל באמצעות חקיקה בכנסת, אבל האמת היא שגם בכנסת יודעים שרוב הפעמים המאבק הוא על דעת הקהל, ושום חקיקה לא יכולה להחליף את ההסברה.

משום כך, ערוץ "אורות – טלוויזיה יהודית" והתנועה למדינה יהודית ודמוקרטית השיקו השבוע תחרות סרטונים ייחודית לבני הנוער במטרה לחזק את ההסברה היהודית.

בני נוער בגילאי 15-20 מוזמנים לשלוח סרטונים שצילמו העוסקים בחיזוק אופייה היהודי של מדינת ישראל וערכי התורה והיהדות.

התחרות בנויה משני שלבים. בשלב הראשון יש להגיש את התסריט לבדיקה והכוונה של גורמים מקצועיים בערוץ אורות, ולאחר מכן צילום הסרטונים ושליחתם לשם השתתפותם בתחרות. שלושת הסרטונים המצטיינים יזכו בפרסים ויפורסמו על ידי ערוץ אורות.

את הרעיון הגה ישראל זעירא, מייסד ערוץ אורות, שאמר "הנוער שלנו אידיאליסטי, אוהב תורה, אוהב חסד ומחפש לעשות טוב, אבל האמת שלא ממש קיימות מסגרות מונגשות לנוער לעשייה אידיאליסטית".

לדברי זעירא זירת ההסברה עדיין לא מפותחת מספיק, "יש הרבה מסגרות לעשיית חסד שהנוער לוקח בהם חלק ברוך ה', אבל בתחום של תורה והסברה, אנו נמצאים עדיין מאחורה. המטרה של התחרות שלנו היא לעורר את הנוער להיות חוד החנית של ההסברה היהודית. הם המנהיגים של הדור הבא, ובמציאות של הרשתות החברתיות הם בעצם המנהיגים כבר של הדור הזה".

טל ברקאי, מנכ"ל ערוץ אורות, מסביר כי "המטרה שלנו היא להצמיח את המנהיגות התקשורתית של הנוער שלנו. אורי אורבך ז"ל טבע את הביטוי האל-מותי 'הטובים לתקשורת'. המשפט הזה עדיין נכון ומדויק, אבל היום כל אחד מאיתנו יכול להיות 'התקשורת', רק צריך מודעות למשימה והכוונה בסיסית. התחרות היא יריית הפתיחה לפיתוח ההסברה היהודית על ידי הנוער של הציונות הדתית".