"קושנר בלם העברת השגרירות"

מקורבי היועץ המודח סטיב באנון טוענים שהוא לחץ על הנשיא להעביר את השגרירות לירושלים אך ג'ארד קושנר התנגד.

גיא כהן , כ"ט באב תשע"ז

ג'ראד קושנר
ג'ראד קושנר
צילום: רויטרס

מקורבי סטיב באנון, היועץ הבכיר המודח של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, טוענים שהוא לחץ על הנשיא להעביר את השגרירות לירושלים, אך היועץ ג'ארד קושנר, חתנו של טראמפ, בלם את המהלך.

על פי כתבה באתר "ואניטי פייר", תחת הכותרת "סטיב באנון מכין את נקמתו", באנון נשאל, לאחר פיטוריו, מדוע הוא לא נשמע כמי שאיבד את שלוותו, וענה – "משום שאנחנו יוצאים למלחמה".

המטרות העיקריות של באנון, על פי הכתבה, הן מי שהוא מכנה "ה'גלובליסטים' הדמוקרטים מניו יורק" בבית הלבן, ובראשם איוונקה טראמפ, ג'ארד קושנר, הנשיא לשעבר של בנק ההשקעות גולדמן-סאקס, גארי כהן – כמו גם אלה המכונים "נצים", היועץ לביטחון לאומי, הרברט מקמאסטר, וסגניתו, דינה פאוול.

באנון אוחז שוב במושכות באתר ברייטברט, אותו עזב כשהתמנה לתפקידו בבית הלבן.

מקורביו של באנון אמרו לכתב כי הוא פגוע במיוחד מהטענות כאילו הוא אנטישמי – אשר הושמעו בקול רם במיוחד לאחר אירועי שרלוטסוויל. "זו אחת ההתקפות שהוא לוקח באופן האישי ביותר כי היא לא נכונה", אמר אחד מעובדי ברייטברט ששמו לא צויין.

לדברי המקורבים לבאנון, הוא קידם עמדה יותר תקיפה נגד הפלשתינים מכפי שקידם קושנר. בחודש מאי, כשמחמוד עבאס ביקר בבית הלבן, באנון נשאר בבית. "אני לא מתכוון לנשום את אותו האוויר כמו הטרוריסט הזה", כתב לידיד.

במחנה באנון מאמינים גם שיו"ר "פוקס ניוז", רופרט מרדוק, לחץ על טראמפ לפטר את באנון, אחר שהתבקש לעשות זאת ע"י קושנר. בסביבתו של באנון הסבירו שקל, יחסית, לקושנר ללחוץ על מרדוק, משום שמרדוק מקווה שטראמפ יבלום מהלכים של תאגיד השידור סינקלייר, מתחרה של פוקס ניוז.

יש אפילו דיבורים על אפשרות להקים רשת טלוויזיה ימנית שתתחרה ב"פוקס", במסגרת שת"פ בין ברייטברט וסינקלייר.