מרזל: יצא המרצע מן השק

העותרים נגד ההחלטה לא לאפשר הפגנות סמוך לבית היועמ"ש מתנגדים לצירוף פעילי ימין כצד לעתירתם.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ט באב תשע"ז

דורש חופש ביטוי. מרזל
דורש חופש ביטוי. מרזל
Photo by Tomer neuberg/FLASH90

התנועה לאיכות השלטון, מני נפתלי ועותרים הנוספים שעתרו לבית המשפט נגד ההחלטה שלא לאפשר להם לקיים מחאות בכיכר גורן בפתח תקווה, מתנגדים לצירופם של פעילי ימין כצד לעתירה.

על פי התשובה שמסרו העותרים בצהריים (שני) לבג"ץ הם מתנגדים לצירופם של ראשי עוצמה יהודית, ד"ר מיכאל בן ארי, ברוך מרזל ואיתמר בן גביר לדיון.

כזכור פנו אמש ראשי עוצמה יהודית לבג"ץ וביקשו לצדד בזכות לקיים מחאות בפתח תקווה, זאת כאשר הם מדגישים כי הם אינם שותפים להשקפת עולמם של אנשי השמאל המבקשים לקיים מחאות במקום.

בבקשת פעילי הימין שהוגשה באמצעות עו"ד איתמר בן גביר נכתב כי העתירה עוסקת בשאלות עקרוניות בעלות השלכת רוחב ולכן ראוי ונכון שגם עמדתם תשמע היות והם עלולים להיפגע מהחלטה שלא לאפשר לקיים מחאה מול בית של עובד ציבור

אולם, בהודעה שנמסרה לבג"ץ בתגובה טוענים בתנועה לאיכות השלטון ומני נפתלי כי בן ארי, מרזל ובן גביר אינם צד רלוונטי לדיון וכי "במערכת הנסיבות הספציפיות אנשי הימין לא יכולים להיפגע"

ברוך מרזל מסר בתגובה להודעה לבג"ץ "יצא המרצע מן השק. מסתבר כי העותרים לא באמת מנהלים מאבק נגד השחיתות אלא בעד אג'נדה שמאלנית קיצונית ולכן הם לא מעוניינים שנופיע כצד לעתירה. אנו מבקשים מבית המשפט העליון שלא להישמע לעותרים, לצרף אותנו כצד לעתירה ולאפשר גם לנו את חופש הביטוי, מה שמותר לאנשי השמאל הקיצוני ודאי מותר ליהודים המבקשים לפעול למען עם ישראל וארץ ישראל".

עו״ד תומר נאור מהתנועה למען איכות השלטון בישראל, מסר בתגובה: "משרדו של עוה"ד בן גביר הגיש אמש בקשה להצטרפות כמשיב לעתירה בטענה שמדובר בעתירה שעוסקת בהפגנות מול ביתו של עובד ציבור אשר תוצאותיה יכול ויפגעו בו כמי שמרבה לקיים הפגנות אל מול ביתם של עובדי ונבחרי ציבור בישראל. במציאות, ההפגנות בפתח תקווה כבר מזה כמה חודשים אינן מתקיימות מול ביתו של היועמ"ש, בעקבות דיון שנערך בבג"ץ בעתירה שעסקה בדיוק בסוגיה זו (ואשר אליה, למיטב ידיעתנו, לא ביקש עוה"ד בן גביר להצטרף).

''העתירה הנוכחית עוסקת בסוגיית מתן רישיון למחאה אשר אינה עוסקת בנושא מדיני, ואולם הבקשה שהוגשה לבית המשפט לא הראתה כל התייחסות לסוגיה הנידונה, וכיצד החלטה בעתירה עלולה לפגוע בעוה"ד בן גביר או בלקוחותיו, ועל כן תמהו העותרים על בקשת ההצטרפות.

''בהשאלה מדבריו של ברוך מרזל, דומה כי יצא המרצע מן השק. המהירות בה הודלפה הבקשה לתקשורת (ועוד בטרם הכריע בה בית המשפט!) מעידה כאלפי עדים על כך כי מטרתה היחידה הייתה לעורר פרובוקציה ציבורית אשר תאפשר לבעלי עניין לנסות ולצבוע את המחאה ואת המוחים כ"שמאל קיצוני". אין לנו אלא להצטער על כך, ולטעון בעוז כי המלחמה בשחיתות חוצה מגזרים, עדות, ושיוכים פוליטיים. אין לה ימין ואין לה שמאל.

''התנועה למען איכות השלטון בישראל, אשר נלחמת בשחיתות ולמען טוהר המידות בשירות הציבורי מזה 27 שנים ועל פני 14 ממשלות תוסיף להאבק למען מנהל תקין ונקי לכלל אזרחי מדינת ישראל. אנו מזמינים את עוה"ד בן גביר ולקוחותיו לחדול מתעלולים תקשורתיים, ולהצטרף אלינו כתף אל שכם במאבק למען ניקיון כפיים ושירות ציבורי ראוי ואיכותי לכלל אזרחי המדינה", נמסר.