אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: אייסטוק

רופאים ועובדים בקופת חולים כללית זועמים על הנהלת קופת חולים כללית ועל הנהלת מחוז חיפה והגליל המערבי בקופה, וזאת בעקבות חשיפה בתחקיר שפורסם בסוף השבוע ב"שישבת" של העיתון "ישראל היום".

מהתחקיר עלה כי הקופה חתמה על הסכם חריג עם רופא משפחה מסכנין, שלפיו הוא מקבל החל מינואר 2017 תשלומים בסך כ־350 אלף שקלים ברוטו בכל חודש, וזאת בתמורה למעבר שלו מקופת החולים מאוחדת לכללית יחד עם לפחות כ־2,000 ממטופליו שהשתייכו למאוחדת.

במסגרת התשלומים סוכם גם על שורה של הטבות כספיות נוספות לרופא ולמשפחתו. זהו חוזה התשלומים החודשי הגבוה ביותר שפורסם בתולדות מערכת הבריאות בארץ.

בכיר בקופה אמר אתמול ל"ישראל היום" כי יש "כעס וזעם גדולים מאוד של רופאים ושל עובדים רבים על הנהלת הקופה. עם חלק מהרופאים מתווכחת הנהלת מחוז חיפה על חצי שעה נוספת או שהיא מסרבת לבקשות לתוספות שכר זעומות, ובאותו זמן מחלקת מאות אלפי שקלים בחודש לרופא משפחה אחד... הכעס העיקרי הוא של רופאים בצפון שמרגישים מושפלים... כאילו הם רופאים נחותים ולכן מגיע להם שכר נמוך פי שישה מרופא אחר".

אחד הרופאים הבכירים והמוערכים שעובדים בכללית בצפון, כתב בעקבות חשיפת "ישראל היום" אי־מייל למנכ"ל כללית, נועז בר ניר, ולפיו "זו שערורייה ומקומם מאוד, ולא רק אותי. אני מנהל מרפאה גדולה בצפון... אני מרגיש נבגד. היו לי בשנים האחרונות בקשות לתקן את תנאי העבודה שלי, ומשום מה נדחיתי מסיבות שלכם... כנראה עם אנשים ישרים כמוני קשה להגיע להסכמות...".