ארצות המקרא אצלכם בסמארטפון

מוזיאון ארצות המקרא בירושלים שחוגג בימים אלה 25 שנה להקמתו, השיק אפליקציה חינמית שמאפשרת משחק בסמארטפון בין כל הגלריות במוזיאון, בעקבות הביקוש לפעילות דיגיטלית במקום.

מדובר בפלטפורמה נגישה ופופולרית בקרב הצעירים, אפליקציה שמתאימה לילדים כבר מגילאי 7-8 וסביבה יצרו במוזיאון גם פעילות חווייתית מודרכת סביב האפליקציה.

המבקרים במוזיאון יכולים להוריד את האפליקציה באופן עצמאי ובחינם, וזו מאפשרת משחק אינטראקטיבי בין האנשים וכחלק מקבוצה.

לדברי אמנדה וייס, מנכ"לית מוזאון ארצות המקרא: "קל מאוד להיעלם לעולם הדיגיטל ולהתמקד רק במעין 'גימיקים' כאלה, אולם עדיין חשוב לנו המגע האנושי והתקשורת בין הילדים לבין עצמם והתקשורת עם המדריכים, ולכן אנו גם שמים דגש על משימות ממשיות בשטח, יצירה פיזית ולגעת בחומר, המחזה של הדברים ועוד.

"פעילות זו יחד עם השימוש באפליקציות ובמדריכים קוליים חווייתיים, מאפשר לנו להנגיש את המידע לילדים ולנוער ולדבר איתם בגובה העיניים בשפה שלהם. החזון המקורי של המוזאון הוא להבין את העבר ולעבוד בעתיד, והעתיד תלוי באיך אנחנו מבינים את ההיסטוריה שלנו, זה קו מחבר.

''לא היינו ב-2017 אם לא הייתה לנו את ההיסטוריה שלנו", הדגישה המנכ''לית, ''התפתחות הכתב והמסחר בעולם העתיק ותקשורת בכל רמה שניתן לחשוב עליה, וההנגשה של עולם הידע העשיר הזה היא בדיוק האתגר שלנו''.

לדברי וייס, ישראל מזוהה היום עם 'סטרטאפ ניישן' והמטרה היא להפוך את המוזיאון למוקד של סטרטאפ, ''אנחנו מתכננים לעשות שימוש בסדרה של סטרטאפים מתקדמים וכן להיעזר במומחים מעולם ההייטק והסטארט-אפ על מנת להביא את החזון שלנו לידי מימוש, חזון שמשלב בין לואו טק לבין היי טק ומתאים לכולם, לקהלי יעד רחבים ככל האפשר ובהתבסס על תכניות מיוחדות שמתאימות עצמן לצרכים של הקהל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו