ריבלין בחיידר בבני ברק
ריבלין בחיידר בבני ברק צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין פתח היום (רביעי) את שנת הלימודים במגזר החרדי בתלמוד תורה ''בוסטון'' בבני ברק.

הנשיא נפגש עם הנהלת תלמוד התורה בראשות המנהל הרב נתן פוקסברומר, ולאחר מכן נכנס לכיתה א', שם פגש את התלמידים הצעירים. לביקור הצטרפו גם חבר הכנסת יעקב אשר ומנחם דויטש - מפקח במשרד החינוך על החינוך החרדי.

תלמוד תורה בוסטון נפתח לפני כ-25 שנה וחרט על דגלו הצטיינות בלימודי הקודש לצד שילוב לימודי חול. המרכז החינוכי כולל כיתות גן והיה בין ראשוני המרכזים החינוכיים ששילב אבחון מוקדם של בעיות התפתחות לנדרשים לכך.

״אנחנו כאן בזכות התלמידים״, פתח הרב נתן, והנשיא השיב לו: ״התברכו התלמידים בגדולי המחנכים ואין חשובה ומבורכת כמשימתכם״.

עם היכנסו לכיתה, אמר הנשיא לתלמידים: ״לא רק אתם מתרגשים פה היום, גם ההורים שלכם, וגם סבא וסבתא שלכם, ויותר מכולם הרבנים שלכם. אני רוצה שתדעו שאת היום הזה תזכרו גם כשתהיו כבר ממש גדולים, ראשי ממשלות, נשיאים, ראשי ערים, ראשי ישיבות, את היום הזה לא שוכחים״.

ריבלין פנה אל התלמידים ושאל אותם מה הספיקו ללמוד, ומה הם יודעים על פרשת השבוע. "אני שמח כל כך לפגוש בכם ילדים מתוקים. תמשיכו לעלות מעלה מעלה בלימודיכם, תרבו חכמה ובינה ותזכו לשנת לימודים נהדרת בעזרת ה'״.

צילום: מארק ניימן, לע"מ
צילום: מארק ניימן, לע"מ

מאוחר יותר, הגיע הנשיא לביקור בעמותת ״קופת העיר״, עמותת הרווחה הגדולה ביותר בישראל המקבלת תרומות מכל רחבי העולם בהיקף של למעלה מ-100 מיליון שקלים בשנה. את התרומות מחלקת העמותה למשפחות נזקקות, יתומים ואלמנות.

העמותה פועלת גם בחלוקת תלושי מזון למצרכים, וסעד לחולים ומשפחותיהם, לילדים פגועים, למשתקמים אחרי תאונות דרכים ולחולי נפש. רבלין שמע על הפעילות העניפה של העמותה מיעקב קוליץ, מראשי העמותה, ולאחר מכן ערך סיור במשרדי העמותה, שם פגש את טלפניות העמותה המקבלות את שיחות התורמים.

ראשי העמותה סקרו בפני הנשיא את פרישת נציגי העמותה בכל הקהילות ואת דרכי פעילותה באופן שוטף וכן במקרי אסון קשים הדורשים גיוס כספים מיוחד. הנשיא התרשם עמוקות מהפעילות הברוכה ואמר כי מדובר במפעל חסד של ממש שראוי שנעלה על נס בכל דרך אפשרית.

ריבלין ביקר גם בחדר ספירת הכספים, שם ראה כיצד ממוין הכסף המזומן המגיע לעמותות דרך עמודי איסוף הצדקה בעיר, ובצאתו, הוסיף הנשיא תרומה אישית צנועה לעמותה.

״כל מי שעוסקים בצרכי ציבור באמונה הקב״ה ישלם את שכרם״, אמר ריבלין והוסיף ״אני בטוח שאתם חשים על בשרכם את ההבטחה הזו יום יום״.

הנשיא תורם לקופת העיר
הנשיא תורם לקופת העיר אלי קובין

״המקום הקדוש שבו אנו נמצאים הוא המשמעות העמוקה של הביטוי ערבות הדדית. מתן סיוע לחסרי ישע שללא הסיוע הזה יכלו למצוא את עצמם נטולי כל. זהו מפעל יוצא דופן שהוא מופת לכל חברה״, הדגיש ריבלין.

בטרם עזב את העיר הגיע הנשיא ריבלין לביקור ניחומים אצל ראש עיריית בני ברק הרב חנוך זייברט היושב שבעה לאחר פטירת אימו.