טראמפ הגן על הכתב שצייץ "זיג הייל"

בנאום שנשא בפיניקס, אריזונה, הביע טראמפ את אהדתו לעיתונאי ג'פרי לורד שפוטר מרשת CNN לאחר שצייץ "זיג הייל!".

ניסן צור - ערוץ 7 , א' באלול תשע"ז

טראמפ הגן על הכתב שצייץ "זיג הייל"-ערוץ 7
טראמפ
צילום: רויטרס

במהלך הנאום שנשא הלילה (רביעי) מול תומכיו בפיניקס, התייחס הנשיא דונלד טראמפ לפיטוריו של הפרשן הפוליטי של רשת CNN, ג'פרי לורד, שפוטר מעבודתו לאחר שצייץ בחשבון הטוויטר שלו "זיג הייל" בתחילת החודש.

לורד צייץ את הסיסמא הנאצית במהלך ויכוח הטוויטר עם אנג'לו קארוסונה, יו"ר ארגון "Media Matters for America" הפועל לניטור ומעקב אחרי התקשורת בארה"ב.

לורד, תומך נלהב של טראמפ שהגן על הנשיא בהופעותיו ברשת CNN, האשים את קארוסונה בעמדות פשיסטיות לאחר שזה קרא להחרים תוכניות של רשת "פוקס ניוז" התומכות בטראמפ. בהודעת CNN נמסר כי "שימוש בהצדעה נאצית הוא בלתי ניתן להגנה. לורד כבר לא חלק מהרשת יותר".

טראמפ התייחס לפיטוריו של לורד בנאום אתמול, ואמר כי "הם פיטרו את ג'פרי לורד. ג'פרי המסכן. אני מניח שנמאס לו קצת, והוא נלחם בחזרה חזק מדי, והם אמרו 'אנחנו חייבים להוציא אותו מכאן'", אמר טראמפ.

לורד עצמו הודה לנשיא על התמיכה בו. "תודה לך, נשיא ארה"ב" צייץ לורד בחשבון הטוויטר שלו. בימים אלו, אגב, מנהל לורד מגעים על הצטרפותו לאתר החדשות הימני "ברייברט", אליו חזר בימים האחרונים לתפקיד העורך הראשי סטיבן באנון, האסטרטג הראשי של הבית הלבן פוטר מתפקידו על ידי טראמפ.

טראמפ ניצל את הנאום בפיניקס גם על מנת לתקוף שוב את התקשורת והאשים אותה ב"חדשות מזוייפות" וכינה את העיתונאים האמריקאים "אנשים באמת לא ישרים, שאינם אוהבים את המדינה שלנו".

מחוץ למרכז הכנסים של פיניקס, בו נשא טראמפ את הנאום, התפתחו עימותים קשים בין תומכי טראמפ למתנגדיו, כאשר המשטרה נאלצה להפעיל אמצעים לפיזור הפגנות על מנת להפריד בין הניצים.