ישראל אייכלר
ישראל אייכלר צילום: חזקי ברוך

בעקבות המשך חילולי השבת במרחב הציבורי, נועדו הבוקר (חמישי) ראשי הסיעות החרדיות עם 'וועדת הארבעה' שהוקמה כדי לעקוב אחר עבודות ממשלתיות הנעשות בשבת במרחב הציבורי - שלא עומדות תחת ההגדרה של 'פיקוח נפש'.

כדי לחדד את המאבק נגד חילולי השבת במרחב הציבורי, המליצו הנציגים החרדים לכנס את שלוש מועצות גדולי התורה החרדיים ולהוציא מחאה משותפת על ידי ההנהגה החרדית הרוחנית.

במהלך הישיבה הציע ח"כ אייכלר החבר ב'וועדת הארבעה' לדרוש את אימוץ הצעת החוק 'ביטול שכר שבת' במגזר הציבורי מלבד פיקוח נפש. על פי הצעת החוק, ייאסר על המגזר הציבורי והחברות הממשלתיות לשלם 'שכר שבת'. "כך נוכל למנוע 90% מחילולי שבת מאלו הרוצים מנוחת שבת אך נגררים אחר הפיתוי הכלכלי הכבד", אמר.

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ יואב בן צור הגיב לסוגיית חילולי השבת לאחר כינוס ועדת הארבעה עם ראשי הסיעות החרדיות.

"הכינוס החליט שכיוון שנמשכים חילולי השבת אנו רואים בשר התחבורה, ישראל כץ אחראי לעבודות שנעשו עד כה בגיבוים המלא של ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר העבודה והרווחה, חיים כץ, ולכן נבקש לקיים כינוס של מועצת חכמי התורה ומועצת גדולי התורה, על מנת לדון ולהחליט על צעדים להמשך הדרך. חבל שמנהיגים במדינת ישראל דורסים את צביונה היהודי ופוגעים ביום החופש והרווחה של ציבור אזרחי ישראל".