חודש אלול: הרב שמחדש את מסע המושבה

בפתיחת חודש הרחמים והסליחות מחדשת המועצה הדתית בפ"ת את המסע הכולל עשרות שיעורי התעוררות מפי רבה הראשי של העיר, הרב מיכה הלוי.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ב' באלול תשע"ז

הרב מיכה הלוי, באחד השיעורים
הרב מיכה הלוי, באחד השיעורים
צילום: המועצה הדתית פ"ת

בתי כנסת, בתי ספר, ישיבות, אולפנות, בתי חולים, בתי אבות, חיילים, עורכי דין, חברות הייטק, ואפילו בתי השקעות - בכל המקומות הללו ימסור רבה הראשי של העיר פ"ת, הרב מיכה הלוי שיעורים במהלך חודש אלול במסגרת הפרויקט "מסע המושבה" של המועצה הדתית בעיר.

לרגל המסע שכבר יצא לדרך, אמר הרב מיכה הלוי כי "אלול הוא זמן התעוררות, זמן בו עולה השמש ומאיר המזרח בתוך כל איש ואשה מישראל. עוד מזמן עלייתו של משה רבנו לקבל לוחות שניים נקבע זה החודש להתעוררות הקדש בתוכנו. מסע התעוררות הוא כשעון מעורר. השעון מורה שהתעוררות מפעמת בתוך האדם כי הגיע הבוקר. כך גם השיחות והדרשות הם רק רמז להתעוררות המתחוללת".

רב העיר פ"ת, מתכוון לגוון את שיעוריו ולתבל אותם לפי המקום בו ידרוש. "זו לא תהיה אותה שיחה בכל מקום. השיחות ישתנו לפי קהל השומעים, דתיים, לא דתיים, שוהים בבתי חולים וכדומה. וכמובן שתהיה התייחסות כל שבוע גם לפרשת השבוע".

הפרויקט "מסע המושבה" נולד ממסע המושבות של הרב קוק, והוא התקיים לראשונה בשנה שעברה. לאור ההצלחה הגדולה והביקוש החליטו במועצה הדתית לקיים את הפרויקט גם השנה.

בשנה שעברה התחלנו עם 65 מוקדים של שיעורים מיוחדים במסגרת הפרויקט, והשנה עם פתיחת הפרויקט כבר נקבעו למעלה - 70 שיעורים, והביקוש רק הולך וגדל ככל שאנו מתקרבים לימים הנוראים" אומר פלטיאל איזנטל, הממונה על המועצה הדתית פתח תקווה.

לדבריו, "לאורך כל השנה אנו עמלים במועצה הדתית במתן שירותי דת לתושבים, ממחלקת הנישואין, מקוואות, כשרות ועירובין. פרויקט מסע המושבה הוא חלק מהפעילות ואנו שמחים שגם השנה הוא יוצא לפועל, אני תקווה כי בכל שנה נזכה להרים את הפרויקט החשוב הזה שהוא ללא ספק משאיר את חותמו על תושבי העיר בשלל גווניו".