יוקם או לא? מבנה ביה"ס התתמ"ד המיועד
יוקם או לא? מבנה ביה"ס התתמ"ד המיועד צילום: רפאל ימיני

הימים נוקפים ופתיחת שנת הלימודים מתקרבת. האם נמצא פתרון לילדי בית הספר התורני ממלכתי דתי במרכז שפירא, או שמא האיום בהשבתת פתיחת שנת הלימודים עודו תקף?

ביומן ערוץ 7 קיימנו שיחת עדכון עם עו"ד רפאל ימיני, נציג ההורים של בית הספר שכזכור, על אף השקעה בשיפוץ מבנה עבורו ועל אף הכנות נוספות הוחלט בשבוע שעבר, ימים אחדים טרם פתיחת שנת הלימודים, שלא להקים אותו.

"חשבנו שהייתה התקדמות עם הבטחה שקיבלנו ביום שלישי בבוקר שאכן יפתחו כיתות א' תקניות עם ארבעים תלמידים, אבל מאותו רגע החלו מסעות לחצים כלפי הורים שרשמו את הילדים שלהם כדי שיבטלו רישום", אומר עו"ד ימיני ומספר על לחץ רב של ההורים הניצבים שבוע לפני תחילת שנת הלימודים ומבקשים לקבל תשובות באשר לעתיד בית הספר וההחלטה לפתוח אותו.

לדבריו יש בין ההורים ששוקלים לוותר ולשלוח את ילדיהם ללימודים בבית הספר הממ"ד על אף שהם חולקים על דרכו החינוכית והתורנית.

בדבריו מציין ימיני כי עד כה נרשמו לכיתה א' 38 ילדים, "חסרים לנו שני ילדים כדי שהמשרד יפתח כיתה תקנית". עם זאת הוא מספר כי "ניתנה אתמול הבטחה לרב דרוקמן שלמרות שמדובר בכיתות לא תקניות הכיתה תיפתח בלי תלות במספר הנרשמים, אבל עד לרגע זה יש גרירת רגליים. אנחנו שבוע לפני תחילת הלימודים ויש תחושה קשה מאוד שיש רצון אצל גורם כלשהו שנישבר ונוותר על התלמוד תורה".

מול המצפים לשבירה של ההורים מחדד עו"ד ימיני ואומר: "שלא יהיה ספק, אנחנו לומדים השנה בתתמ"ד, ואם לא ייפתח בית הספר נשבית את הלימודים. אנחנו מתארגנים גם להפגנות וגם להשבתת הלימודים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו