"התשובה הציונית שלנו לתנועת החרם"

השר אלי כהן חנך מפעל באזור התעשייה ברקן והודיע על הקמת אזורי תעשייה נוספים בשומרון. ראש המועצה: תנועת החרם לא תצליח לדכא אותנו.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ד' באלול תשע"ז

שר הכלכלה אלי כהן (כולנו) חנך מפעל חדש באזור התעשייה ברקן, יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן. מדובר במפעל ה-165 שנחנך בברקן.

במהלך האירוע חשף שר הכלכלה את היקף ההטבות לחברות ולמפעלים ביהודה ושומרון, ואת התוכניות העתידיות לחיזוק האזור על אף הניסיונות הזרים להחרים תוצרת ישראלית.

"במהלך שלוש השנים האחרונות השקענו מאות מיליוני שקלים באזור יהודה ושומרון בנושא של פתיחת מפעלים ליצואנים בלבד", סיפר כהן. ''לבקשת ראש המועצה האזורית שומרון, ולאחר דיונים בנושא בין הצוותים המקצועיים החלטנו יחד עם הצוותים המקצועיים לאשר הקמת אזורי תעשייה חדשים בשומרון".

ראש המועצה דגן בירך על דבריו של השר כהן, "זו התשובה הציונית שלנו לתנועת החרם. כל הדברים הללו, נהירה וביקוש עצום של חברות לעבור לשומרון, הקמת איזורי תעשייה חדשים וחנוכת המפעל ה-165 באזור תעשייה ברקן, מפעל שהועתק מפתח תקווה, מלמדים שאין לתנועת החרם סיכוי לדכא את הדבר הנפלא הזה שקורה כאן.

''דו קיום בלב המזרח התיכון, תעשייה פורחת'', תיאר דגן, ''לשמחתי אנחנו לא מצליחים לעמוד בביקושים לכן ביקשנו מהשר לתמוך בהקמת אזור תעשייה חדש בשומרון ואני שמח שהוא נענה לבקשה".

אלי דוד, בעלי חברת א.ד טכנולוגיות סינון, שנחשבת לאחת החברות המתקדמות בארץ לייצור מסננים ופילטרים לתעשייה, הביע התרגשות רבה מהמעמד. "לא רק שאני לא חושש מהרוחות המנשבות מאירופה ומהאו"ם, אלא שאני מאמין שהמעבר הזה לאיזור תעשייה ברקן יביא לצמיחה ושגשוג של החברה ואני מודה לראש המועצה ולשר שכיבדו אותנו בנוכחותם ברגע המרגש הזה".

יוסי דגן סיפר במהלך האירוע כי איזור התעשייה ברקן מייצא סחורה בשווי מאות מיליוני שקלים למדינות אירופה, ארה"ב, אפריקה ואף לכמה ממדינות ערב. נכון להיום ישנה רשימת המתנה של כ- 60 חברות המבקשות להיכנס לאזור התעשייה.