מתי להזמין טיול?
מתי להזמין טיול? ללא

המועד הספציפי שבו תשריינו טיסות, תזמינו חדר בבית מלון ותרכשו כרטיסים לאטרקציות מסוימות ישפיע באופן ישיר על הצלחת הטיול שלכם ועל התקציב.

אז איך מוצאים את התאריך המדויק ולאיזה שיקולים כדאי להתייחס? קבלו כמה טיפים חשובים

בענף התיירות יש חשיבות גבוהה מאוד לעניין של ביקוש והיצע. נכון להיום קיימים פערים של עשרות אחוזים בין מחירי טיסות או בתי מלון בתקופות שונות בשנה, כמו גם הבדלים לא פחות גדולים בין מועדי הזמנת הכרטיסים. המשמעות היא שיכול להיות שאם תזמינו עכשיו כרטיס טיסה לתאריך מסוים תשלמו מאות דולרים פחות מאשר מישהו שיזמין את אותו כרטיס טיסה כשבוע בלבד אחריכם.

שאלת המפתח היא מתי הכי כדאי להזמין טיול ואיך מוצאים את תאריך הקסם המיוחל. האמת היא שמטבע הדברים אין תאריכים קבועים כאלה בלוח השנה, כי לכל טיול מאפיינים שונים. התאריך המתאים להזמנת טיול מאורגן לאירופה למשל שונה מהתאריך המומלץ להזמנת חופשה בארצות הברית, וגם לצרכים האישיים שלכם יש השפעה על הצלחת הטיול ועל מסגרת התקציב. מצד שני, יש עקרונות מנחים שעליהם ניתן להקפיד בשביל לנסות לחסוך בהוצאות.

טיסות ובתי מלון: כמה שיותר זמן מראש

כלל המפתח הבסיסי הוא שהזמנה מוקדמת תמיד תהיה זולה יותר מאשר הזמנה ברגע האחרון. מלבד חברות תיירות ספציפיות שמשעינות את כל המודל העסקי שלהן על הזמנה בדקה ה-90, רוב חברות התעופה ובתי המלון יעדיפו שתשריינו אצלם מקומות מראש. זה אומר שאם למשל תזמינו כרטיס טיסה כ-5 חודשים לפני התאריך המבוקש ליעדים רחוקים, תוכלו לחסוך הרבה יותר מאשר אם תמתינו למקומות פנויים שבוע מראש.

כמובן שלכל החלטה שתקבלו יש גם סיכון מסוים, אך הסיכויים הגבוהים ביותר למנוע אותה היא לבצע את ההזמנה מראש גם לבתי המלון. כיום קל לעשות זאת באמצעות מנועי חיפוש ואתרי אינטרנט שמיועדים להשוואות מחירים בתאריכים שונים. באותה הזדמנות אפשר גם לברר על פערי מחירים בין טיול מאורגן לאירופה בתאריכים מסוימים וכך לתת לחברת התיירות לעשות עבורכם את העבודה הקשה – ועדיין להישאר בתקציב המקורי.

בילויים ואטרקציות: נסו להישאר גמישים

לעומת הזמנת כרטיסים מחברות תעופה ובתי מלון שזקוקים לוודאות בשביל לנהל את מערך האורחים שלהם, במקומות הבילוי והאטרקציות דווקא כן שווה לשמור על גמישות מסוימת. יכול להיות שתוכלו לחסוך הרבה כסף אם תזמינו כרטיסים להופעות, הצגות ואירועים מיוחדים ברחבי העולם ברגע האחרון, למרות שכאן הסיכון הוא שהם פשוט ייגמרו. הפתרון הוא לגלות גמישות ולהסכים להחליף אירועים מסוימים באטרקציות אחרות בשביל לחסוך כסף.

לסיכום, הכי כדאי להזמין טיול כמה שיותר זמן מראש אבל לשמור על גמישות בבחירת הפעילויות והאטרקציות. זה עיקרון בסיסי של ענף התיירות והוא בא לידי ביטוי גם בטיולים מאורגנים באירופה ובמזרח.