גפני: עליה להר הבית יוצרת אינתיפאדה

"הדבר מעיד על טיפשות, לאומנות, בורות, חוסר אחריות מהמדרגה הראשונה, ובעיקר חוסר יראת שמים", תקף יו"ר ועדת הכספים.

בן שאול , ו' באלול תשע"ז

משה גפני
משה גפני
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) תקף היום (ב') בחריפות את תוכנית ה'פיילוט' לאפשר עליית חברי כנסת להר הבית.

"חל איסור הלכתי חמור לעלות להר הבית. דווקא בגלל שזה המקום המקודש ביותר לעם היהודי", אמר גפני בראיון לעיתון הליטאי 'יתד נאמן'.

"על אחת כמה וכמה לאחר שהוכח שעליה להר הבית יוצרת בעיות הגובלות בפגיעה בחיי אדם ויוצרת אינתיפאדה, כפי שהוכח כבר בעבר, והדבר מביא את הציבור המוסלמי בכל העולם, אשר חלקו אינו נגד ישראל, והופך אותו ל'אנטי', מחשש לפגיעה בנושא המוסלמי".

גפני הוסיף כי הוא מתנגד נחרצות לעליית הח''כים להר הבית ואמר על תוכנית הפיילוט כי מקורה בטיפשות, בורות וחוסר אחריות. "לכן אני מתנגד בכל תוקף להחלטה האומללה הזו ומוחה נגדה. הדבר מעיד על טיפשות, לאומנות, בורות, חוסר אחריות מהמדרגה הראשונה, ובעיקר חוסר יראת שמים".

כאמור, קצין הכנסת הודיע כי מחר (שלישי) יוכלו חברי כנסת לעלות להר הבית, במסגרת תכנית פיילוט שעליה הוחלט במשטרה. חברי הכנסת יצטרכו לתאם את שעת הגעתם אל הר הבית במטרה למנוע שהייה משותפת של ח"כים יהודים וערבים יחד בשטח ההר. שרי הממשלה לא יוכלו לעלות כלל.

בחדשות ערוץ 2 דווח כי קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף, שיגר מכתב לחברי הכנסת ובו סיפר כי הפיילוט היה אמור להיערך מוקדם יותר אולם נדחה בשל הפיגוע הרצחני שאירע בהר הבית.