למרות החלטת הממשלה
זילבר תמשיך לעסוק בהדרת נשים

למרות החלטת הממשלה שהתקבלה לאחרונה בנושא, היועמ"ש הבהיר במכתב לשרות שקד וגמליאל כי זילבר תמשיך לטפל בסוגיה זו מטעמו

ערוץ 7 , ו' באלול תשע"ז

תמשיך לעסוק בנושא. המשנה ליועמ"ש דינה זילבר
תמשיך לעסוק בנושא. המשנה ליועמ"ש דינה זילבר
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בארגון "חותם" מתייחסים הבוקר (שני) לפרסומים לאחרונה על החלטת הממשלה לפיה האחריות על המעקב והבקרה אחר פעילות משרדי הממשלה בנושא הדרת נשים ילקח מידה של המשנה ליועמ"ש עו"ד דינה זילבר.

זילבר עוררה כזכור מספר סערות סביב סוגיה זו בשנים האחרונות, ועל פי החלטת הממשלה המעקב והבקרה בנושא זה יוטלו על הרשות לקידום מעמד האישה במשרד לשוויון חברתי.

בארגון חותם מציינים כי מדובר בצעד מבורך אך רק בתחילת הדרך. בארגון מפנים למכתב ששיגר היועמ"ש ד"ר אביחי מנדלבליט לשרה איילת שקד ולשרה גילה גמליאל.

במכתב מדגיש מנדלבליט כי זילבר תמשיך לשאת באחריות מטעמו "לטיפול בהיבטים המשפטיים העקרוניים הקשורים בנושא של המאבק בתופעת הדרת הנשים" כלשון המכתב.

לקריאת המכתב המלא לחצו כאן

"המשנה ליועמ"ש עו"ד דינה זילבר הוכיחה בפעילותה בנושא בשנים האחרונות, כי בשם ערך 'שוויון' מדומה היא ביקשה לשלול את חירותן של קהילות דתיות וציבורים שלמים לקיים חיי תרבות ודת בהתאם לאמונתן מסורתן וערכיהן. אנו מברכים על השינוי אך עם זאת, מדובר בצעד ראשוני בלבד ובתחילת הדרך, שכן עו"ד זילבר נשארת בסוגיה", אומרים בחותם.

בנוסף מזכירים בארגון את הדו"ח המקיף בסוגיית הדרת נשים אותו הפיקו בארגון לפני מספר חודשים. בדו"ח סקרו בחותם את גלגוליה של ’הדרת הנשים‘ בישראל ואת התהליך שעברה, הציגו את השיטתיות ודרך הפעולה של הגורמים המשפטיים והציבוריים המעורבים, ובחנו את הבעייתיות שניתן לזהות במגמות אותן מנסים לקדם אותם גורמים. בסיום הדו"ח הציגו בחותם הצעה לתיקון החלטת הממשלה בעניין.

בארגון קוראים שלא להסתפק בשינויים שבוצעו כעת אלא לתקן את החלטת הממשלה מהייסוד ולאמץ בהקדם את הצעת התיקון, "למרות השינויים הקלים כעת, ומכיוון שטרם בוטלה החלטת הממשלה בנושא זה, קיים חשש שגם תחת הרשות לקידום מעמד האישה במשרד לשוויון חברתי יהיו ניסיונות של כפייה ליברלית ופגיעה בציבור גדול".

"אנו קוראים לממשלת ישראל להשלים את המהלך ולשנות את החלטת הממשלה, כך שהממשלה תכיר בזכות הדמוקרטית של קהילות דתיות לקיים חיי תרבות ודת בהתאם למסורת וההלכה היהודית" קראו בארגון.