ריבלין למזכ"ל: די לאפליה נגד ישראל

ריבלין נפגש עם מזכ"ל האו"ם וקרא לו לפעול נגד האפליה של ישראל בארגון. המזכ"ל ציין כי הקריאות להשמדת ישראל הן אנטישמיות מודרנית.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ו' באלול תשע"ז

נשיא המדינה ראובן ריבלין נפגש הבוקר (שני) עם מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, אשר נחת אתמול בישראל לביקור שיימשך שלושה ימים.

בפתח הפגישה בירך ריבלין את גוטרש, "ברוך הבא לישראל ולירושלים. בשם ממשלת ישראל והעם בישראל קבל את הערכתנו להצלחתך בתפקיד החשוב כל כך".

"אנחנו מעריכים מה שהאו"ם עושה כדי להתמודד עם מחלות ורעב, וכדי להעלות מודעות לאתגרים. אבל בזמן שאנחנו עומדים בירושלים בירתה הנצחית של העם היהודי, ארצה להזכיר שיעור חשוב. האו"ם נוסד עם הבנה של הצורך במדינות לאום. האו"ם מאפשר למדינות לאום לעבוד יחדיו למען האנושות", ציין ריבלין.

"אנחנו מבינים את זה יותר טוב מכולם", הוסיף ריבלין, "מדינת ישראל היא המקום היחיד שבו העם היהודי יכול להגשים את זכותו להגדרה עצמית. לצערנו מסביב אנחנו עדים לסכנות שבקריסת מדינת הלאום אנחנו רואים אסונות הומניטריים בהם המדינה כל כך חלשה שהיא לא יכולה לעזור לאנשיה".

בהמשך קרא ריבלין לגוטרש לפעול למיגור האפלייה נגד ישראל באו"ם, "אני קורא לך המזכ"ל לפעול לסיום האפליה נגד ישראל בחלק ממסדרונות הארגון שאתה מוביל. ההטיה נגד ישראל ובעד מדינות שמאיימות להשמיד את ישראל בלתי מתקבלת על הדעת ויש לגבות על כך מחיר. אף חברה באו"ם לא יכולה להתנהג כך. אנחנו מעריכים את הנהגתך האמיצה נגד ההטיה האנטי ישראלית ומקווים שנוכל לעבוד יחדיו".

לדבריו, "ישראל עדיין מחויבת לשלום עם שכנותיה. אסור להרשות לחמאס בעזה להתחמש מחדש ועל העולם לקרוא לחמאס להשיב את בנינו הביתה למשפחותיהם. אני קורא לך לסייע לנו להשיב את בנינו".

מזכ"ל האו"ם סיפר לריבלין על ביקורו ב"יד ושם" הבוקר, "התחלתי את הביקור בארצכם היפה בשני רגעים מאוד אמוציונליים, ביד ושם ובשדרות חסידי אומות העולם. יד ושם מזכיר לנו את השואה ומזכיר לנו שעלינו להיות בקו הראשון של מלחמה באנטישמיות וצורות אחרות של שנאה וגזענות. בשדרת חסידי אומות העולם אני רואה סמל להבנה בין העמים. המשימה שלי היא לקדם דיאלוג ושלום".

"אני רוצה להבטיח לך שאתה יכול להיות סמוך ובטוח שכמזכ"ל אני מאוד רוצה להדגיש את ערכי היסוד של האו"ם, להתייחס לכל המדינות בצורה שווה, ואני מחויב לכך לגמרי. אני מאמין שאלה שהזכרת שקוראים להשמדת ישראל זה צורה של אנטישמיות מודרנית.

המזכ''ל גוטרש הבטיח ''הדיאלוג תמיד יהיה כנה כדי לאפשר שלום באזור אבל גם להיות מחויבים שלא תהיה אנטישמיות ושיש שוויון בטיפול בכל המדינות", הוסיף.