ראשי המחנה הציוני עם מזכ"ל האו"ם
ראשי המחנה הציוני עם מזכ"ל האו"ם צילום: מוקי שוורץ

יו"ר המחנה הציוני ומפלגת העבודה, אבי גבאי, ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג ויו"ר התנועה, ציפי לבני, נועדו בשעות הצהריים (שני) בירושלים עם מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, במסגרת ביקורו בישראל.

בפתח הפגישה דרש ראש האופוזיציה מגוטרש כי האו"ם יתערב למען השבתם של הדר גולדין ואורון שאול, שנחטפו בעת הפסקת אש ביוזמת האו"ם ובשחרורם של אברה מנגיסטו והישאם א-סייד.

הרצוג הודה לאורחו על פגישתו עם משפחות גולדין ושאול ואמר כי "חמאס מתעלל במודע במשפחות ומפר את כל זכויות האדם הבסיסיות על ידי אי מסירת מידע על מצב החטופים ומניעת גישה של הצלב האדום אל מקום מסתורם. אנו דורשים ממך להפעיל את מלוא כובד משקלו של האו"ם למעשה הומניטרי וצודק".

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, התייחס לחידוש המנדט של כוח השלום בלבנון ואמר לגוטרש, "בעקבות ההתעלמות של יוניפי"ל מהפצת נשק לא חוקי בדרום לבנון אני קורא לך להפוך את יוניפ"ל לכוח שמבין היטב את המתרחש סביבו. דרום לבנון מלאה בנשק של חיזבאללה ומתבצעות שם פעולות שסותרות את החלטת האו"ם בעניין - על האו"ם לטפל בכך בנחישות ובהקדם".

יו״ר התנועה, ציפי לבני, ציינה בפני מזכ״ל האו״ם כי "חשוב שקולו נשמע נגד אנטישמיות כראש הארגון שנוסד תחת הציווי - ׳לעולם לא עוד׳." לבני הדגישה כי, "הצורך המיידי בתיקון העיוות הבוטה שקיים בחלק ממוסדות האו״ם נגד ישראל, חוצה מפלגות ומשותף לקואליציה ולאופוזיציה בישראל. כך גם תפיסת האיום האיראני ואכיפת החלטות מועצת הביטחון נגד חיזבאללה היא קריטית לייצוב האזור".

בהתייחס למצב בסוריה, הביע הרצוג דאגה בנוגע להסכם הפסקת האש בסוריה שגובש לאחרונה בין ארה"ב ובין רוסיה, המאפשר נוכחות איראנית באזור הגולן.

"מדובר בהתפתחות מסוכנת שאין להישאר אדישים כלפיה וכי יש לפעול ביחד עם גורמים מרכזיים נוספים באזור, לעצירת התפשטותה של איראן ושלוחותיה במזרח התיכון ולדה-אסקלציה באזור כולו. זהו אינטרס בינלאומי." אמר הרצוג.

השלושה ציינו גם כי "קיימת היום הזדמנות היסטורית לשלום אזורי וליצירת חזית אחת מול איראן - ויש לנצל אותה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו