מפוני עמונה מאיימים: נעלה לעמיחי עוד לפני החגים חזקי ברוך

השר אורי אריאל ביקר הערב (שני) ביישוב עמיחי, לאור ההפסקה הממושכת בעבודות הבנייה במקום, בניגוד להתחייבויות שניתנו למפוני עמונה.

השר אמר כי המצב הנוכחי אינו יכול להימשך. "אני פונה לראש הממשלה ואומר כל הדיונים לא מעניינים. קח את העניינים בידיים. הבטחת? תקיים. אם העיכובים יימשכו, אנשי עמונה יעלו לקרקע - אם זה באוהלים, אם זה בקרוונים - ואני אצטרף אליהם. יש גבול לכל תעלול ופה יש תעלול גדול. יש לתת את התוספת ולסיים את העוול".

"שוחחתי עם לשכת ראש הממשלה כדי להעביר את התקציב - ואם לא - נמצא דרכים אחרות לממש את הזכות והחובה להיות פה עם תושבי עמונה. אני מעריך שאם העבודות יימשכו בתוך חודשים ספורים אפשר להתחיל לבנות את הבתים".

יו"ר מטה עמונה, אביחי בוארון שהתלווה לשר אמר, ״לצערנו הרב כבר חודש ימים שאין טרקטורים בעמיחי ועבודות העפר נתקעו בגלל ביורוקרטיה משרדית. אנחנו כבר שבעה חודשים באכסניה בעפרה. אנחנו כמהים לבוא לפה ולא יכולים עוד להישאר במדרשה. אני מאמין שאם נדרש לעלות לעמיחי, לא רק השר אריאל יעלה איתנו,אלא כל הציבור והנוער יבואו לפה. אנחנו את החגים לא נעשה במדרשה - ואין לנו מקום אחר ללכת אליו, אלא לכאן. את החגים נעשה כאן".

סגן ראש מועצת בנימין ישראל גנץ הוסיף כי "בגלל בעיות ביורוקרטיות, אנשי עמונה עדיין תקועים במדרשה בעפרה. קידמנו מכספנו את הבנייה אבל הכסף מהמדינה לא הגיע. בגלל כסף, אין פה כלים. כל הפינוי היה איוולת. אחרי שעשו את הטעות, על ממשלת ישראל לפתור אותה ולתת פתרון לתושבי עמונה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו