אנטוניו גוטרש
אנטוניו גוטרש צילום: רויטרס

עשרות משפחות שכולות הפנו דרך גורמים מדיניים בישראל מכתב למזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, בו ביקשו להפסיק את מימון הארגונים המייצגים מחבלים בבג"ץ, ביניהם "המוקד להגנת הפרט" ו"עדאלה".

"לא ייתכן כי הארגון שאתה עומד בראשו יעביר מיליוני שקלים לארגונים רדיקאליים המגנים על מחבלים ובני משפחותיהם", כתבו במכתב שפורסם בערוץ 2.

"ארגון האומות המאוחדות מוביל בשנים האחרונות את המימון והתמיכה לארגונים אשר מובילים את הלוחמה המשפטית נגד ישראל", כתבו נציגי המשפחות למזכ"ל האו"ם.

"לוחמה זו הפכה לגורם מועדף במאבק נגד מדינת ישראל. לאחר הכישלונות להשמיד את המדינה היהודית באמצעות מלחמות, נראה כי תמיכה בלוחמה המשפטית היא תמיכה דה פקטו בחיסולה של מדינת ישראל".

"כפי הידוע לך, שני הארגונים המובילים בישראל את ההגנה על מחבלים ובני משפחותיהם, 'המוקד להגנת הפרט' ו'עדאלה', קיבלו בשנה האחרונה מעל לשני מיליון שקלים מהאו"ם. אנו תוהים האם כספי הארגון מיועדים כדי להכשיר את הרצח הבא? האם לא הגיעה העת להפסיק את התערבותו הבוטה של הארגון בנעשה בתוככי מדינת ישראל?".

"דם הורינו, ילדינו, אחינו ואחיותינו ושאר יקירינו - זועק מן האדמה", ציינו.

על המכתב חתומים בין היתר: הדס מזרחי, אלמנתו של ניצב-משנה ברוך מזרחי שנרצח בפיגוע ירי באפריל 2014; שרה ואליעזר רוזנפלד, הוריו של מלאכי רוזנפלד שנרצח בפיגוע ירי סמוך לשבות רחל ביוני 2015; רינה אריאל, אמה של הלל יפה אריאל שנרצחה בפיגוע בקרית ארבע ביוני 2016; ומרב והרצל חג'ג', הוריה של סגן-משנה שיר חג'ג' שנרצחה בפיגוע דריסת המשאית בטיילת בארמון הנציב ורבים נוספים, שהובילו את היוזמה.