נתניהו על הבניה בבית אל: "בקרוב"

בסרטון ברכה לרגל אירוע ה-40 לבית אל שיתקיים הערב חוזר נתניהו על ההתחייבות לבניית 300 יחידות דיור, אך נמנע במכוון מלנקוב במועד.

ערוץ 7 , ז' באלול תשע"ז

ראש הממשלה בנימין נתניהו שב היום (שלישי) על התחייבותו לבניית 300 יחידות דיור בישוב בית אל, התחייבות שניתנה לראשונה לפני חמש שנים אך גם הפעם נמנע מלנקוב במועד מדויק למימוש ההתחייבות.

לערוץ 7 נודע כי האישור צפוי להידחות עד לאחר שובו של ראש הממשלה ממסעו לארצות הברית בעוד כחודש, שם ישתתף במושב העצרת הכללית של האומות המאוחדות.

נתניהו הקליט סרטון ברכה שיוקרן באירוע המרכזי של חגיגות ה-40 להקמת הישוב בית אל שיתקיים הערב ביישוב, ובמהלכו התייחס גם להתחייבות שנתן.

"בבית אל נקשר גורלו של עם ישראל לארץ ישראל. זהו המקום שבו אברהם אבינו בנה מזבח, זהו המקום שבו יעקב אבינו הניח את ראשו, וחשוב מכל – זהו המקום שבו הובטח לנו 'הארץ אשר אתה שוכב עליה, לך אתננה ולזרעך אחריך. ופרצת ימה וקדמה וצפונה ונגבה'. ואכן, אחרי יובל שנים זכינו לשוב לחבלי ארץ אבותינו, ומאז מדינת ישראל פורחת ומשגשגת", אומר נתניהו בסרטון.

"המדינה שלנו הפכה להיות כוח עולמי", מוסיף ראש הממשלה. "בכלכלה, בטכנולוגיה, בסייבר, בביטחון, בחקלאות, במים ובתחומים רבים נוספים. אבל אני מאמין שכל זה לא היה אפשרי בלי אמונה. והאמונה באה לדי ביטוי באותם חלוצים שהולכים לפני המחנה. החלוצים של ימינו הם גם אתם – המתיישבים. אתם, שהעדפתם את תלאות ההר על נוחות המישור, ידעתם להתגבר על כאב ושכול, בניתם יישוב לתפארת שמתווה דרך רוחנית וגשמית כאחד".

"מבית אל יוצאת תורה ובשורה – בשורת שיבת העם לארצו, בשורת ההתיישבות. אתן לכם עוד בשורה. בקרוב מאוד נאשר עוד 300 יחידות דיור כפי שהבטחתי", חותם נתניהו את דבריו.