ראש לשכת עורכי הדין נגד ההפגנות בפ"ת

בנאום בועידת פתיחת שנת המשפט תקף ראש הלשכה אפי נוה את המפגינים, ותהה האם הצעד הבא יהיה הפגנות מול בתי שופטים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' באלול תשע"ז

ראש לשכת עורכי הדין, עורך הדין אפי נוה, תקף אחר הצהריים (שלישי), בטקס פתיחת שנת המשפט, את המפגינים מול בית היועמ"ש מנדלבליט והעניק גיבוי ליועץ.

"הצלע השלישית במשולש של שלטון החוק הינו היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט. האמת היא שאני לא מקנא בך ובלחצים המקצועיים בהם אתה מצוי כשכמעט בכל יום מגיעים לשולחנך תיקים הרי גורל הדורשים את החלטתך והכרעתך. ועל כך כמובן כולנו סומכים ובטוחים ביושרך המקצועי שיוביל אותך להחלטות הנכונות מבחינה מקצועית", ציין נוה.

נוה הוסיף, "אותי מטרידה דווקא התופעה שהשתרשה בחודשים האחרונים והיא ההתנחלות השבועית מול ביתך מתוך ניסיון ברור ובוטה להפעיל עליך לחץ לקבל החלטות המוטות לכיוון מסויים בו חפצים המפגינים. אני בטוח שכל הנוכחים כאן מקדשים את חופש הביטוי וזכות ההפגנה אבל לצד זאת דומני שאין חולק כי הפעלת לחץ מסוג זה על עובד ציבור בדרישה שיקבל החלטות המוטות לכיוון כזה או אחר הינו מצב מדאיג וחסר תקדים. אותם מפגינים באים במודע אל ביתו של היועץ המשפטי ולא אל משרדו והם מבקשים בכוונת מכוון להפעיל עליו לחץ באמצעות בני משפחתו ע"מ שיקבל את ההחלטה בה הם חפצים. אותי ואת חבריי בלשכת עורכי הדין תופעה זאת מדאיגה ומטרידה. אין לנו זיהוי פוליטי בלשכה ולא ניכנס למגרש הזה אבל אי אפשר להשלים עם ההתנהלות האלימה כלפי מוסד היועץ המשפטי לממשלה".

נווה תקף גם את יו"ר העבודה אבי גבאי שהשתתף בהפגנה, "ואם לא די בכך, הרי שגם הטוענים לכתר אשר חפצים בתפקיד ראש הממשלה מצאו לשיטתם את הדרך המהירה להגיע לשם והצטרפו להפגנות מול בית היועץ, ואת זה בכלל אי אפשר להבין. כנראה שצריך להזכיר להם ששלטון מחליפים בקלפי והדרך לזכות בראשות הממשלה הינה לשכנע את הבוחר ולא להתנחל מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה דקה אחרי הזכייה בפריימריס של המפלגה".

"אני שואל את עצמי האם השלב הבא במדרון התלול הזה יהיה להפגין מול בתי השופטים ע"מ לעודד אותם להגיע לפסיקה המועדפת ע"י המפגינים. מתוך כך אדוני היועץ המשפטי לממשלה, אנו בלשכת עורכי הדין חשים חובה לחזק את ידיך. אין לנו ספק כי לחצים מסוג זה לא ישפיעו עליך ואתה תקבל את ההחלטות המשפטיות הנכונות לכאן או לכאן אך ורק על בסיס שיקול מקצועי וענייני, ולצד זאת דע כי אנו עומדים לצידך ולא נשב ונחריש שעה שמנסים להלך עליך אימים ולהפעיל עליך ועל משפחתך לחצים פסולים", חתם נוה.