יש מדליה: ארד לג'ודוקא טל פליקר

הג'ודוקא הצעיר שהיה מעורב בתקרית פוליטית על מזרן הג'ודו מוקדם יותר, הפסיד בקרב חצי הגמר וניצח בקרב על מדליית הארד באליפות העולם

נרי וייס - ערוץ 7 , ז' באלול תשע"ז

סמדג'ה וששון. מדליה נוספת
סמדג'ה וששון. מדליה נוספת
צילום: איגוד הג'ודו

הישג לג'ודו הישראלי. הג'ודוקא הצעיר טל פליקר זכה היום (שלישי) במדליית הארד באליפות העולם שמתקיימת בבודפשט, כשניצח בקרב על המדליה את גיאורגי זנטאריה האוקראיני.

פליקר, שהיה מעורב בתקרית פוליטית מוקדם יותר על מזרן הג'ודו, כשלאחר שניצח את איוב אל אדריסי הקטארי בסיבוב השלישי, סירב הקטארי ללחוץ את ידו והתנהג בצורה בלתי ספורטיבית כלפיו, מסיים את הטורניר עם המדליה הגבוהה ביותר עבור המשלחת הישראלית באליפות העולם הנוכחית.

את דרכו בתחרות פתח פליקר בסיבוב השני כשניצח בצורה מרשימה את אוסניאל סוליס הקובני, עם איפון שהושג 55 שניות בלבד מפתיחת הקרב. בסיבוב השלישי כאמור, ניצח פליקר את איוב אל אדריסי הקטארי ובשמינית הגמר התגבר הישראלי על ונדר מתאו מהרפובליקה הדומיניקנית בקרב צמוד שנגרר עד לניקוד זהב.

למעשה, גם הקרב של פליקר ברבע הגמר הסתיים בניצחון שלו בניקוד זהב, כשגבר על דזמיטרי מינקו הבלארוסי.

בחצי הגמר הפסיד פליקר הישראלי למיכאיל פוליאייב בניקוד זהב, לאחר שהיה פחות דומיננטי וספג עונש עוד קודם לכן, אך בקרב על מדליית הארד היה נחוש הרבה יותר ואף לבסוף הצליח לנצח בו את יריבו גאורגי זנטאריה האוקראיני.

הקרב מול זנטאריה החל בטעות של הג'ודוקא הישראלי הצעיר שחבט בפניו של יריבו האוקראיני והתנצל. ושוב בשלב ניקוד זהב, היה הישראלי מעט מרוכז יותר ועם ווזארי שביצע על יריבו זכה במדליית הארד.

על זכייתו במדליית הארד יקבל פליקר מענק מיוחד של 60 אלף שקלים מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר הימורים בספורט. גם מאמנו של פליקר, הג'ודוקא הוותיק אורן סמדג'ה יקבל מענק, כשזה יקבל מחצית מהסכום - 30 אלף שקלים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il