נתפסה כנופיית גנבי רכב פלסטיניים. אילוסטרציה
נתפסה כנופיית גנבי רכב פלסטיניים. אילוסטרציהשמואל אדלמן

כנופיית שודדי רכב שהטילה אימה באחרונה על יישובים בשומרון באזור בית אריה נעצרה הלילה (רביעי).

שלושת העצורים, תושבי הכפר הפלסטיני עאבוד הסמוך לאזור, חשודים בביצוע שורה של אירועי שוד רכב הכוללים אלימות.

הם נעצרו לאחר שניסו לגנוב רכב מתחנת הדלק באריאל. כוחות משטרה בשילוב כוחות צה"ל שהיו פרוסים באותה העת בשטח, החלו במרדף אחר הרכב שנע מכיוון שומרון לכיוון כפרם, שבמהלכו ניסה החשוד לנגח רכב משטרתי ובהמשך עזב את הרכב ונימלט.

לאחרונה ובעקבות מספר אירועי שוד של כלי רכב בתחומי יו"ש, החלה המשטרה בשילוב כוחות צה"ל בפעילות מבצעית אשר כוללת השקעת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים וריכוז מאמץ מודיעיני ומבצעי במטרה לסכל ולמנוע אירועים נוספים ולהביא לתפיסת החשודים במעשה.

נציין כי החשודים ניסו לפעול אתמול מספר פעמיים. אחר הצהריים, תושב פדואל הגיע למחסום סמוך ליישוב, וסיפר כי סמוך לכפר רפאת נחסם רכבו על ידי פלסטינים - שאיימו עליו בסכין - ונמלטו עם מכוניתו.

מוקדם יותר סוכל אירוע דומה כשבאזור עופרים, נצמד רכב פלסטיני למכונית בה נהג תושב נווה צוף. התושב שהבין שהוא נמצא בסכנה שלף את נשקו האישי ונפנף בו לעבר יושבי הרכב הפלסטיני, שהתרחקו ממכוניתו במהירות.

בחודש האחרון אירעו לא פחות משבעה מקרי שוד מכוניות אלים מצד פלסטינים, ועוד כמה סוכלו על ידי אזרחים בעלי תושיה.

אסתי קמחי, שעברה שוד כזה, סיפרה לערוץ 10, "פגע בי רכב מאחור, התקדמתי למקום מואר ועצרתי. אפילו לא הספקתי לצאת מהאוטו ופנה אליי בחור במבטא ערבי כבד, והתנפל עליי. לא היה לי זמן להגיב, הוא ממש הרים אותי, זרק אותי על הכביש - ונסע ברכב שלי עם כל החפצים שהיו בפנים. היו רכבים שעברו בכביש אבל כבר היה חשוך יחסית. אחרי כמה זמן הלכתי למקום שבו היה ג'יפ צבאי, ומשם יצרנו קשר עם הקב"ט והמשטרה".