ארדן: האבטחה לחינוך החרדי תתוקצב

מנהלי מוסדות התלוננו כי בשל פתיחת שנה"ל המוקדמת בתלמודי התורה הם אינם זוכים לאבטחה. ארדן: "ההסכם התקציבי עם הרשויות יספק מענה"

חיים לב - ערוץ 7 , ח' באלול תשע"ז

תלמוד תורה של החינוך העצמאי
תלמוד תורה של החינוך העצמאי
צילום: פלאש 90

מנהלי מוסדות חרדיים התלוננו בימים האחרונים בלשכת סגן שר החינוך מאיר פרוש כי בשל פתיחת שנה"ל המוקדמת בתלמודי התורה - הם אינם זוכים לאבטחה.

פרוש פנה לשר לביטחון פנים גלעד ארדן והסב את תשומת לבו כי בהנחיות שפורסמו על ידי אגף הביטחון במוסדות החינוך שבמחוז החרדי, נכללים הימים האחרונים כחלק מלוח החופשות בימים בהם לא מתקיימים לימודים.

"הלוח אינו תואם במדויק את ימי החופשות במגזר החרדי וכדוגמא, שנת הלימודים לבנים נפתחה בר"ח אלול, ולבנות בח' אלול", הבהירו בלשכת פרוש. בעקבות זאת דרשו מנהלי המוסדות שמשטרת ישראל תדאג לאבטחה בפער התאריכים שבין המגזר החרדי למגזר הכללי.

ארדן השיב בתגובה כי להסכמות מוקדמות נחתם הסכם תקציבי בין מרכז השלטון המקומי, מרכז המועצות האזוריות, משרד האוצר ומשרדו, בו הוסדרו ההיבטים התקצביים ליישום ההסכמות בעניין העסקה רציפה במשך 12 חודשים בשנה של עובדי השמירה בבתי הספר.

"במסגרת ההסכם ניתן שיפוי תקציבי לכלל הרשויות המקומיות לצורך העסקת מאבטחי מוסדות החינוך בחודשי הקיץ", הוסבר במשרד לביטחון פנים. "הסדר זה, אמור לספק מענה מלא לפער בין לוח החופשות במגזר הכללי לבין זה החרדי, ובתוך כך גם לפתיחת שנת הלימודים המוקדמת במגזר החרדי".