יחידה משטרתית תפעל נגד עבריינות רשת

מפכ"ל המשטרה הכריז על הקמת יחידה בשותפות עם מספר משרדי ממשלה כי להילחם באלימות ברשת וקרא למעורבות הורית גדולה יותר.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ח' באלול תשע"ז

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך, בישר בצהריים (רביעי) על הקמת יחידה חדשה במשטרה שתעסוק בעבריינות רשת.

"העבריינות לכל סוגיה עוברת לרשת. זו זירה שאפשר לעשות בה כמעט כל דבר. אנחנו נשיק יחידה שצריכה להילחם בכל מה שקשור באלימות ועבריינות רשת. היחידה המבצעית שלה תיקרא 105. כמובן, שלא כל הנושאים ראוי שיטופלו ישירות על ידי המשטרה – ולכן אנחנו עושים זאת גם עם משרדי החינוך והרווחה ומשרדים נוספים על מנת שכל אירוע יקבל את הטיפול שלו", אמר אלשיך.

הוא ציין כי "כאשר זה שיימינג בין בני נוער לא צריך לפגוש שוטר, אבל חשוב שהמשטרה תהיה בתמונה מפני שהרבה פעמים מבוגרים הם חלק מהתהליך. חשוב גם שתהיה לנו תמונה של עוצמת הבעיות ושהגורם המקצועי ייקח את הטיפול".

אלשיך הבטיח כי המשטרה תהיה בכל מקום שבו יש חשש לפגיעה - כולל ברשת. "צריך לעזור ולפתח את הכלים של ההורים כדי להיות שם ברשת. כמו ברחוב נהיה ברשת על מנת להגן על הנוער ככל שניתן".

הוא קרא גם להורים לנקוט מעורבות יר. "אנחנו בונים כלי מניעה עם הרבה טכנולוגיה והרבה חשיבה. גם ההורים יצטרכו להתאמץ להיות שם גם איתנו. "פעמיים עד שלוש בשבוע אנחנו מצילים נערים ונערות דקה לפני התאבדות. לפעמים אנחנו דופקים בדלת וההורים יושבים בסלון ואין להם מושג שהבת שלהם מדממת בקומה למעלה בחדרה. וזה כזעקה אחרונה היא פנתה אל הרשת - בין אם היא שיתפה את המשטרה ובין אם לא - אבל הגענו אליה. זה אתגר גדול וצריך לעשות אותו יחד עם ההורים".