סכנת נפשות לתלמידים ביו"ש

לקראת פתיחת שנת הלימודים מתריע חבר הכנסת מוטי יוגב: מערך ההסעות ביו"ש קורס ומסוכן, הכסף שמתעכב מסכן חיים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט' באלול תשע"ז

אחד מהאוטובוסים שנשרפו
אחד מהאוטובוסים שנשרפו
צילום: בית הספר

מחר יפתחו הלימודים במערכת החינוך, אך הכסף שהובטח לצורך שדרוג מערך התחבורה הממוגנת ביהודה ושומרון טרם הגיע ליעדו.

שנת הלימודים תפתח עם ליקויים חמורים בכל מערך האוטובוסים, בהם אוטובוסים שעברו מעל למיליון ומיליון וחצי קילומטרים.

רק לאחרונה נשרף אוטובוס תלמידים באזור פסגות, ואוטובוס נוסף איבד את בלמיו. לפני כשנה נשרף אוטובוס תלמידים בנסיעה בעליה בדרום הר חברון.

יו"ר ועדת המשנה לענייני יו"ש חבר הכנסת מוטי יוגב תוקף, "כבר ארבע שנים אנו מקדמים את התקציב לשדרוג צי האוטובוסים. לצערי, 45 מליון ש"ח שהוקצו באופן חיוני לנושא, תקועים באופן בלתי ברור בוועדת הכספים. אמרתי בעבר ואני אומר שוב, מדובר בסכנת נפשות של ממש, חבל שהתקציב יאושר במצב מאוחר מידי. אני קורא לכלל הנוגעים בדבר להעביר את הכסף באופן מיידי. הדבר גם פוגע בעבודת פועלים רבים שגויסו לקוי הייצור, מאחר והכסף הובטח ופרנסתם ויציבות פסי הייצור בסכנה. אם לא יאושר התקציב בוועדת הכספים תוך שבוע ימים, נכון להשבית את הלימודים ואת מערך ההסעות, עד שיעבור הכסף".

יש לציין, כי גם לאחר שהכסף יעבור ייקח זמן רב עד שישופצו כלל האוטובוסים, כך שהדרך למצב המניח את הדעת עוד ארוכה ומחייבת אישור התקציב בוועדת הכספים.

חבר הכנסת יוגב שלח אתמול מכתב בהול למנכ"ל משרד ראש הממשלה בבקשה לטפל בהקדם בהעברת התקציב. "זו שערורייה שכך דברים מתנהלים", כתב יוגב. "זו סכנת חיים מוחשית. אני מבקש ממך לסיים בהקדם את אישור התקציב בוועדת הכספים, בטרם יהיה מאוחר מידי".

במכתב דרישה שכתב אמש עו"ד אבינעם גואלמן המייצג את התושבים, לח"כ גפני ולשר האוצר כחלון, נכתב, "את הוויכוחים וכיפופי הידיים ביניכם, על חשבונם של התלמידים יש להפסיק לאלתר. לא הגיוני ולא סביר כי תקציב מיגון הסעות התלמידים, יעוכב ארבעה חודשים בוועדת הכספים, רק בשל חוסר הסכמות ומשחקי אגו".

עו"ד גואלמן קרא לשר האוצר להיות המבוגר האחראי ולהפריד את תקציב המיגון משאר התקציבים בוועדה, על מנת לאפשר את מימושו לצורך מיגון הסעות התלמידים. בסיום מכתבו כותב עו"ד גואלמן: "אני בטוח כי אף אחד מכם, לא יוכל להירדם בלילה, לאחר שיתרחש חס ושלום אסון, בשל שימוש באוטובוס תקול, רק בשל אי ההסכמות ביניכם".