פועלים נגד המיסיון. ערד
פועלים נגד המיסיון. ערד צילום: מרים אלסטר. פלאש 90

למעלה ממאה מתושבי ערד, בראשות רבני העיר, השתתפו בשבת שעברה בתפילת מוסף שהתקיימה באזור התעשייה בעיר, מול כנסיה נוצרית חדשה של כת "היהודים המשיחיים" שנפתחה במקום לאחרונה.

כזכור, לפני שנים אחדות נסגרה כנסייה שפעלה ברחוב גלעד שבמרכז העיר ערד – בעקבות פעילות הסברה עיקשת של אנשי יד לאחים שניצבו מדי שבת מחוץ לכנסיה.

הפעילים שהסבירו לעוברים ושבים על פניה האמתיות והמסוכנות של כת "היהודים המשיחיים", גרמו להם להדיר את רגליהם מהמתחם ובכך הביאו לסגירתו.

מידע מיוחד שהגיע ליד לאחים לאחרונה גילה כי אנשי הכת שנקלעו למצוקה בעקבות פעילותם שהלכה ודעכה, שכרו מתחם גדול ברחוב סדן באזור התעשייה הסמוך לעיר, במטרה להפכו למקום קבוע חדש לפעילות ולהתכנסויות מיסיונריות. הם בחרו במכוון באזור התעשייה המרוחק, מתוך תקווה שעקב ריחוקו של האולם ממקום יישוב לא ייוודע הדבר לאנשי יד לאחים, ובכל מקרה הם יתקשו להגיע אליו רגלית בשבתות.

לאחר דיונים והתייעצויות עם רבנים בעיר, יצרו פעילי יד לאחים שיתוף פעולה עם גבאי בית הכנסת 'משכן שמעון' השוכן בפאתי העיר סמוך לאזור התעשייה. כבר בשבת שעברה נענו המונים מתושבי העיר לקריאת יד לאחים והגיעו לתפילת שחרית ולקריאת התורה בבית הכנסת ולאחר מכן יצאו בצעדה רגלית לעבר אזור התעשייה שם ערכו תפילת מוסף המונית.

תחת השמש הקופחת בחום המדברי הלוהט, התקיימה תפילת מוסף ושירת "ועל כן נקווה" מול פתח הכנסיה, כשבכך מבטאים המתפללים את התקווה להעביר גילולים מן הארץ. לאחר מכן נערך במקום מעמד קבלת עול מלכות שמיים, ותכף לאחריו פתחו הנאספים בפעילות הסברה. לבאים בשערי המתחם המיסיונרי הובהר כי מדובר בכת נוצרית מיסיונרית ולא בזרם ביהדות - כפי שאנשי הכת מנסים להציג אותה לשווא. בעקבות זאת, יהודים לא מעטים שעמדו להיכנס למקום סבו על עקבותיהם ונטשו את המקום.

עם תום העצרת, חזרו המתפללים עם ראשי יד לאחים לבית הכנסת שם נערך להם קידושא רבה על ידי גבאי בית הכנסת, כשהם מביעים את שמחתם על הזכות שנפלה בחיקם להציל יהודים מרדת שחת.

אנשי יד לאחים בערד הודיעו כי צוותי ההסברה של הארגון, בתגבור תושבי העיר, יעמדו במקום מדי שבת עד שיביאו לסגירתו וכי הם מעודדים מתגובתם של בעלי המפעלים במקום, שהתקשרו להביע את תמיכתם במאבק.